Ölkəmizdə ilk sosial və inklüziv televiziya nümunəsi olan DOST TV-nin bu gün 1 yaşı tamam olur.
DOST Konsepsiyasının televiziya həlli olaraq “Youtube” kanalı kimi fəaliyyətə başlayan DOST TV elə ilk günlərdən sosial həyatın ekranına çevrilib.
İş günlərində canlı yayımlanan DOST TV əmək, məşğulluq, sosial müdafiə sahələrində aparılan ardıcıl islahatlar, tətbiq olunan innovativ yeniliklər, yeni sosial layihələr barədə ictimai məlumatlandırmaya öz töhfələrini verir.
Ölkənin sosial həyatı ilə bağlı mühüm tədbirlərin canlı yayımını da həyata keçirən DOST TV-də “DOST Xəbər”, “DOST qapısı”, “Sosial saat”, “Qayğı”, “Ekspert rəyi”, “İş saatı”, “Mənim hekayəm”, “Rəqəmsal saat”, “Xidmətinizdəyik”, “Birlikdə öyrənək”, “Onlayn müfəttiş”, “Dayaq nöqtəsi”, “DOST podcast”, “HR talks podcast”, “Gənclər dostluğu” və s. kimi sosial mövzularda maraqlı verilişlər yayımlanır.
Sosial reklamlar, infoqrafikalar və maarifləndirici çarxlar da gündəlik olaraq bu kanalın efirində təqdim edilir. Eyni zamanda, DOST TV-də aidiyyəti qurumlarla əməkdaşlıqda yeni birgə verilişlər də yayımlanır və “Dövlət işi”, “Sığorta vaxtı” bunun ilk və maraqlı nümunələridir.
DOST TV həmçinin Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi  əməkdaşlarının, vətəndaş cəmiyyəti institutlarının, ekspertlərin sosial mövzularda təhlil, diskussiya və müzakirə platformasıdır. Bu televiziya eyni zamanda vətəndaşların sosial mövzularda müraciətlərinin birbaşa cavablandırılmasına, göndərdikləri videomüraciətlərdə əksini tapan sosial məsələlərin araşdırılması və həllinə dəstək olur.
DOST TV-nin “Surdo-İnfo”, “İnklüziv cəmiyyət üçün birlikdə öyrənək!” adlı layihələri, surdotərcümə ilə film və tamaşalar təqdim etməsi, DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzinin benefisiarlarının bacarıqlarının, yaradıcılıq nümunələrinin cəmiyyətə tanıdılması istiqamətində gördüyü işlər, bu mövzuda yayımladığı uğur hekayələri, paralimpiya xəbərlərinə daim geniş yer ayırması və s. onun inklüziv cəmiyyətin inkişafına fəal dəstək məramını ifadə edir.
Bu kanalın “Mənim hekayəm” adlı verilişinin iki aparıcısından biri də əlilliyi olan şəxsdir.
İzləyici auditoriyasını daim genişləndirən DOST TV-yə gələcək fəaliyyətində yeni-yeni nailiyyətlər arzulayırıq!

Сегодня исполняется 1 год со дня основания DOST TV — первого в нашей стране примера социального и инклюзивного телевидения.
Начав свою деятельность как канал на YouTube в рамках реализации концепции DOST в формате телевидения, DOST TV с первых дней стал экраном социальной жизни.
В будние дни в прямом эфире DOST TV освещает последовательные реформы, внедряемые инновации и новые социальные проекты в сферах труда, занятости и социальной защиты, внося свой вклад в общественное информирование.
DOST TV также транслирует в прямом эфире важные мероприятия, связанные с социальной жизнью страны. На канале выходят интересные передачи на социальные темы, такие как «DOST Xəbər», «DOST qapısı», «Sosial saat», «Qayğı», «Ekspert rəyi», «İş saatı», «Mənim hekayəm», «Rəqəmsal saat», «Xidmətinizdəyik», «Birlikdə öyrənək», «Onlayn müfəttiş», «Dayaq nöqtəsi», «DOST podcast», «HR talks podcast», «Gənclər dostluğu» и другие.
Социальная реклама, инфографика и просветительские ролики также ежедневно выходят в эфир этого канала. Кроме того, DOST TV в сотрудничестве с соответствующими структурами транслирует новые совместные передачи, яркими примерами которых являются «Dövlət işi» и «Sığorta vaxtı».
DOST TV также служит платформой для анализа, дискуссий и обсуждений на социальные темы с участием сотрудников Министерства труда и социальной защиты населения, институтов гражданского общества и экспертов. Одновременно телевидение способствует прямому ответу на обращения граждан по социальным вопросам, исследует и помогает в решении проблем, отражённых в видеобращениях.
Такие проекты, как «Surdo-Info», «İnklüziv cəmiyyət üçün birlikdə öyrənək!» (Учимся вместе для инклюзивного общества!), показ фильмов и спектаклей с сурдопереводом, представление творческих работ бенефициаров Центра инклюзивного развития и творчества DOST, публикация историй успеха по данной теме, регулярное освещение новостей паралимпийского спорта и др. выражают стремление канала активно поддерживать развитие инклюзивного общества.
Один из двух ведущих передачи «Mənim hekayəm» — человек с инвалидностью.
Мы желаем DOST TV, который постоянно расширяет свою аудиторию, новых успехов в дальнейшей деятельности!