DOST Agentliyinin nümayəndə heyəti "Avropa Sosial Şəbəkəsi Üzvlərinin 2025-ci il üzrə Forumu"nda iştirak edir. Polşanın paytaxtı Varşava şəhərində “Nailiyyətlər, sosial xidmətlərin gələcəyinin formalaşdırılması” istiqaməti üzrə keçirilən forumun məqsədi Avropa Sosial Şəbəkəsinin (European Social Network - ESN) üzvləri arasında şəbəkənin gücləndirilməsi və əməkdaşlığın genişləndirilməsidir.
Tədbirdə DOST Agentliyi ilə yanaşı Sosial Xidmətlər Agentliyi və Dövlət Məşğulluq Agentliyinin nümayəndələri də təmsil olunur.
DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov Avropa Sosial Şəbəkəsinin İdarə Heyətinin iclasında iştirak edib, həmçinin müxtəlif ölkələrdən olan təşkilatların rəhbər şəxsləri ilə bir sıra işgüzar görüşlər keçirib.
Forum çərçivəsində dayanıqlı və uzunmüddətli sosial qayğı imkanlarına həsr olunmuş seminar da baş tutub.
Qeyd edək ki, DOST Agentliyi 2021-ci il mart ayından Avropa Sosial Şəbəkəsinin üzvüdür. DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov 2023-cü ilin noyabr ayında Avropa Sosial Şəbəkəsinin Himayədarlar Şurasının üzvü seçilib.

Делегация Агентства DOST принимает участие в «Форуме членов Европейской социальной сети 2025 года». Мероприятие проходит в столице Польши, Варшаве, под девизом «Достижения и формирование будущего социальных услуг». Цель форума — укрепление сети и расширение сотрудничества между членами Европейской социальной сети (European Social Network — ESN).
Вместе с Агентством DOST на мероприятии также представлены Агентство социальных услуг и Государственное агентство занятости.
Председатель Правления Агентства DOST Фарид Мамедов принял участие в заседании Правления Европейской социальной сети, а также провёл ряд деловых встреч с руководителями организаций из разных стран.
В рамках форума также состоялся семинар, посвящённый устойчивым и долгосрочным возможностям социальной поддержки.
Отметим, что Агентство DOST является членом Европейской социальной сети с марта 2021 года. В ноябре 2023 года председатель Правления Агентства DOST Фарид Мамедов был избран членом Попечительского совета Европейской социальной сети.