DOST Agentliyində Dünya Bankının nümayəndə heyəti ilə görüş olub.
Qonaqlar əvvəlcə 1 saylı Bakı DOST Mərkəzində əhaliyə göstərilən xidmətlərlə tanış olub, DOST mərkəzlərinin fəaliyyəti və iş prinsipi barədə onlara məlumat verilib.
Daha sonra keçirilən görüşdə DOST Agentliyinin İdarə Heyəti sədrinin müavini Seymur Alıyev nümayəndə heyətinə DOST konsepsiyası barədə ətraflı məlumat verib. DOST mərkəzlərində ötən dövrdə 3,4 milyondan çox vətəndaşa xidmət göstərildiyi, bu xidmətlərdən vətəndaş məmnunluğunun 98,5 faiz olduğu bildirilib.
Tədbirdə DOST konsepsiyasına dair təqdimat nümayiş etdirilib. Təqdimatda DOST konsepsiyasının dünyanın qabaqcıl təcrübələri sırasına daxil edildiyi, beynəlxalq uğurları və s. diqqətə çatdırılıb.
Görüşdə qurumlar arasında əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib, ikitərəfli maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

В Агентстве DOST состоялась встреча с делегацией Всемирного банка.
Гости сначала ознакомились с предоставляемыми услугами в Бакинском центре DOST, где им была представлена информация о деятельности и принципах работы центров DOST.
В ходе последующей встречи заместитель председателя Правления Агентства DOST Сеймур Алиев подробно рассказал делегации о концепции DOST. Было отмечено, что за прошедший период в центрах DOST было обслужено более 3,4 миллиона граждан, а уровень удовлетворенности граждан этими услугами составил 98,5%.
На мероприятии была представлена презентация, посвященная концепции DOST. В ходе презентации было подчеркнуто, что концепция DOST входит в число передовых международных практик, а также были освещены её международные достижения.
Во время встречи обсуждались перспективы сотрудничества между организациями и был проведён обмен мнениями по вопросам, представляющим взаимный интерес.