DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədrinə yeni müavin təyin edilib
DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədrinə yeni müavin təyin edilib. Bu barədə Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev müvafiq əmr imzalayıb. Əmrə əsasən, İlkin Zabil oğlu Məmmədov Dayanıqlı və Operativ Sosial Təminat (DOST) Agentliyinin İdarə heyəti sədrinin müavini vəzifəsinə təyin olunub.
Qeyd edək ki, İlkin Məmmədov əmək fəaliyyətinə 2008-ci ildə başlayıb. 2016-cı ilədək bir neçə özəl müəssisədə, 2021-ci ilədək İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində, daha sonra isə İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzində maliyyə sahəsi üzrə müxtəlif rəhbər vəzifələrdə çalışıb.
2021-ci ildən DOST Agentliyində fəaliyyətə başlayıb və yeni vəzifəyə təyin olunanadək “Maliyyə və büdcə” şöbəsinin müdiri, “Mühasibatlıq” şöbəsinin müdiri, “Maliyyə və mühasibatlıq” departamenti müdirinin müavini və həmin departamentin müdiri vəzifələrində çalışıb.
İlkin Məmmədov maliyyə sahəsi üzrə bir sıra yerli və beynəlxalq sertifikatlara malikdir. O, Böyük Britaniyanın “Sertifikatlı Maliyyə Menecerləri İnstitutu”nun (Institute of Certified Financial Managers UK–ICFM) üzvüdür və eyni zamanda İqtisadiyyat Nazirliyinin İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunda “Daxili fiskal siyasət və dövlət maliyyəsi” ixtisası üzrə fəlsəfə doktoru proqramında təhsilini davam etdirir.

Назначен новый заместитель председателя Правления Агентства DOST. Соответствующий приказ подписал министр труда и социальной защиты населения Анар Алиев. Согласно приказу, Илкин Забил оглу Мамедов назначен заместителем председателя Правления Агентства устойчивого и оперативного социального обеспечения (DOST).
Отметим, что Илкин Мамедов начал свою трудовую деятельность в 2008 году. До 2016 года он работал в нескольких частных компаниях, до 2021 года — в Центре анализа и коммуникации экономических реформ, а затем занимал различные руководящие должности в сфере финансов в Центре анализа и координации Четвертой промышленной революции при Министерстве экономики.
С 2021 года он работает в Агентстве DOST. До назначения на новую должность он занимал посты начальника отдела «Финансы и бюджет», начальника отдела «Бухгалтерия», заместителя начальника и начальника департамента «Финансы и бухгалтерский учет».
Илкин Мамедов обладает рядом местных и международных сертификатов в сфере финансов. Он является членом британского Института сертифицированных финансовых менеджеров (Institute of Certified Financial Managers UK – ICFM), а также продолжает обучение в докторантуре Института экономических исследований Министерства экономики по специальности «Внутренняя фискальная политика и государственные финансы».