Cibuti Respublikasından olan nümayəndə heyəti DOST Mərkəzi ilə tanış olub
Ölkəmizdə səfərdə olan Cibuti Respublikasının Əlilliyi Olan Şəxslər üzrə Milli Agentliyinin Baş Direktoru Doualeh Said Mahamoudun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 1 saylı Bakı DOST Mərkəzində olub.
Qonaqlar mərkəzdə əhaliyə göstərilən xidmətlərlə tanış olublar. DOST mərkəzlərində dövlət sosial xidmətlərinin “bir pəncərə”dən, şəffaf, operativ təqdim edildiyi, bu xidmətlərdən vətəndaş məmnunluğunun 98,5 faiz təşkil etdiyi diqqətə çatdırılıb.
Daha sonra keçirilən görüşdə DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov son illər ölkəmizdə əmək, məşğulluq, sosial müdafiə sahələrində aparılan islahatlar, DOST konsepsiyası barədə məlumat verib. Qeyd olunub ki, DOST mərkəzlərində sosial sahələr üzrə 161 növ xidmət “bir pəncərə”dən təqdim olunur.

Делегация во главе с генеральным директором Национального агентства по делам лиц с инвалидностью Республики Джибути Дуаалехом Саидом Махамудом, находящаяся с визитом в нашей стране, посетила Бакинский Центр DOST №1.
Гости ознакомились с услугами, предоставляемыми населению в центре. Было отмечено, что в центрах DOST государственные социальные услуги предоставляются по принципу «единого окна» — прозрачно и оперативно, а уровень удовлетворённости граждан этими услугами составляет 98,5 %.
На последующей встрече председатель правления Агентства DOST Фарид Мамедов проинформировал делегацию о реформах, проведённых в нашей стране в последние годы в сферах труда, занятости и социальной защиты, а также о концепции DOST. Отмечалось, что в центрах DOST по принципу «единого окна» предоставляется 161 вид услуг в социальной сфере.