Xarici qonaqlar DOST Mərkəzində
Ölkəmizdə səfərdə olan Beynəlxalq Pensiya və Sosial Fondlar Assosiasiyası Direksiyasının müşaviri Andrey Stolyarov, Serbiya, Özbəkistan, Qırğızıstan, Qazaxıstan, Belarus və Tacikistanın sosial təminat qurumlarının nümayəndələri 1 saylı Bakı DOST Mərkəzində olublar.
Qonaqlar əvvəlcə burada əhaliyə göstərilən xidmətlərlə tanış olub, DOST mərkəzlərinin fəaliyyəti və iş prinsipi barədə onlara məlumat verilib.
Daha sonra keçirilən görüşdə DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov nümayəndə heyətinə DOST konsepsiyası barədə ətraflı məlumat verib. DOST mərkəzlərində ötən dövrdə 3,5 milyondan çox vətəndaşa xidmət göstərildiyi, bu xidmətlərdən vətəndaş məmnunluğunun 98,5 faiz olduğu bildirilib.
Görüşdə Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun (DSMF) İdarə Heyəti sədrinin müavini Səfər Mehdiyev, həmçinin DOST Agentliyi və DSMF-nin nümayəndələri iştirak edib.
Görüşdə tərəflər arasında əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib.
Qeyd edək ki, görüş Beynəlxalq Pensiya və Sosial Fondlar Assosiasiyası ilə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun Bakıda “Müasir dünyanın çağırışları kontekstində sosial müdafiə sistemlərinin uyğunlaşdırılması” mövzusunda birgə təşkil etdiyi beynəlxalq konfrans çərçivəsində keçirilib.

Советник дирекции Международной ассоциации пенсионных и социальных фондов Андрей Столяров, а также представители учреждений социального обеспечения Сербии, Узбекистана, Кыргызстана, Казахстана, Беларуси и Таджикистана, находящиеся с визитом в нашей стране, посетили Бакинский Центр DOST №1.
Гости ознакомились с предоставляемыми здесь услугами для населения. Им была представлена информация о деятельности и принципах работы центров DOST.
Затем на состоявшейся встрече председатель правления Агентства DOST Фарид Мамедов подробно рассказал делегации о концепции DOST. Было отмечено, что за прошедший период центрами DOST было обслужено более 3,5 миллиона граждан, а уровень удовлетворённости этими услугами составляет 98,5 %.
Во встрече также приняли участие заместитель председателя правления Государственного фонда социального обеспечения (ГФСО) Сафар Мехтиев, а также представители Агентства DOST и ГФСО.
Стороны обсудили перспективы сотрудничества.
Отметим, что встреча прошла в рамках международной конференции, организованной совместно Международной ассоциацией пенсионных и социальных фондов и Государственным фондом социального обеспечения при Министерстве труда и социальной защиты населения Азербайджана на тему: «Адаптация систем социальной защиты в контексте вызовов современного мира».