Özbəkistan nümayəndə heyəti DOST Mərkəzi ilə tanış olub
Özbəkistanın Məşğulluq və Yoxsulluğun Azaldılması Nazirliyinin nümayəndə heyəti DOST Agentliyində olub.
Qonaqlara mərkəzdə əhaliyə göstərilən xidmətlər barədə ətraflı məlumat verilib. DOST mərkəzlərində dövlət sosial xidmətlərinin “bir pəncərə”dən, şəffaf, operativ təqdim edildiyi, bu xidmətlərdən vətəndaş məmnunluğunun 98,5 faiz təşkil etdiyi diqqətə çatdırılıb.
Daha sonra qonaqlara DOST konsepsiyası barədə təqdimat nümayiş etdirilib. Təqdimatda DOST konsepsiyasının dünyanın qabaqcıl təcrübələri sırasına daxil edildiyi, beynəlxalq uğurları və s. diqqətə çatdırılıb.
Görüşdə Özbəkistan nümayəndə heyəti ilə gələcək əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib, ikitərəfli maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Делегация Министерства занятости и сокращения бедности Республики Узбекистан посетила Агентство DOST.
Гостям была представлена подробная информация о предоставляемых в центре услугах для населения. Отмечалось, что в центрах DOST государственные социальные услуги оказываются по принципу «единого окна» — прозрачно, оперативно, с уровнем удовлетворённости граждан на уровне 98,5 %.
Затем гостям была представлена презентация, посвящённая концепции DOST. В ходе презентации подчёркивалось, что данная концепция входит в число передовых мировых практик и получила международное признание.
В рамках встречи с узбекской делегацией были обсуждены перспективы будущего сотрудничества и состоялся обмен мнениями по вопросам, представляющим взаимный интерес.