SOCGOV 2025 beynəlxalq konfransı sosial xidmətlərin gələcək inkişafı, yeni idarəetmə yanaşmalarının müzakirəsi və bu sahədə qabaqcıl beynəlxalq təcrübələrin mübadiləsi baxımından mühüm platforma olacaq.
Bunu Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST Agentliyində “Süni intellekt insan və transformasiya üçün” mövzusunda baş tutacaq SOCGOV 2025 beynəlxalq konfransı ilə bağlı keçirilən mətbuat konfransında Agentliyin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov bildirib.
Qeyd olunub ki, konfransın keçirilməsində məqsəd yerli və beynəlxalq ekspertləri bir araya gətirməklə sosial xidmətlər sahəsində sürətli inkişaf perspektivlərinin qiymətləndirilməsi, innovativ yanaşmaların, süni intellekt alətlərinin və müasir texnologiyaların tətbiq edilməsi ilə gələcək inkişaf yollarının müəyyənləşdirilməsidir.
Fərid Məmmədov bildirib ki, konfransda dünyanın 20-yə yaxın ölkəsindən nümayəndə iştirak edəcək. Tədbir vətəndaşların sosial müdafiəsində dayanıqlılıq və innovativlik mövzularını gündəmə gətirəcək.
Ekspertlər rəqəmsal dövlət və süni intellektlə transformasiya, sosial xidmətlərdə süni intellekt və sosial inklüzivlik, həmçinin əmək bazarının gələcəyi, bacarıqların inkişafı və rəqəmsal sahibkarlıq mövzularında müzakirələr aparacaqlar.

Международная конференция SOCGOV 2025 станет важной платформой для обсуждения будущего развития социальных услуг, новых подходов к управлению и обмена передовым международным опытом в этой сфере.
Об этом заявил председатель Правления Агентства DOST при Министерстве труда и социальной защиты населения Азербайджана Фарид Мамедов на пресс-конференции, посвящённой предстоящей международной конференции "SOCGOV 2025: Искусственный интеллект — для человека и трансформации".
Отмечалось, что цель проведения конференции — объединить местных и международных экспертов для оценки перспектив стремительного развития системы социальных услуг, а также определения путей дальнейшего развития посредством внедрения инновационных подходов, инструментов искусственного интеллекта и современных технологий.
Фарид Мамедов подчеркнул, что в конференции примут участие представители примерно из 20 стран. Мероприятие поднимет вопросы устойчивости и инноваций в сфере социальной защиты граждан.
Эксперты проведут обсуждения по темам "Цифровое государство и трансформация с помощью искусственного интеллекта", "Искусственный интеллект и социальная инклюзия в сфере социальных услуг", а также "Будущее рынка труда, развитие навыков и цифровое предпринимательство".