Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən DOST Agentliyinin İdarə Heyəti sədrinin müavini Seymur Alıyev Qazaxıstanın paytaxtı Astanada keçirilən beynəlxalq foruma qatılıb.
Qazaxıstanın Dövlət Sosial Sığorta Fondu tərəfindən təşkil olunan “Sosial vektor: Peşəkarlıq, Tanınma, Rəqəmsal gələcək” adlı forum sosial müdafiə sistemlərinin təkmilləşdirilməsi, rəqəmsallaşma və peşəkar inkişaf məsələlərinə həsr olunub.
Forum çərçivəsində Seymur Alıyev təqdimatla çıxış edib, vətəndaş hüquqlarının müdafiəsi, sosial ədalətin təmin edilməsi və insan kapitalının gücləndirilməsi istiqamətində aparılan müzakirələrdə iştirak edib.
Tədbir zamanı süni intellekt texnologiyalarının tətbiqi ilə əmək və sosial sahələrdə rəqəmsal həllərin təqdimatı keçirilib. Bununla yanaşı, “Sosial müdafiə sisteminin ən yaxşı işçisi və ən yaxşı sosial layihə” adlı dövlət müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırılıb.
Beynəlxalq Forum sosial müdafiə sisteminin inkişafı, vətəndaş rifahının yüksəldilməsi və insan kapitalının gücləndirilməsi istiqamətində təcrübə mübadiləsi üçün mühüm platforma rolunu oynayıb.

Агентство DOST было представлено на международном форуме, прошедшем в Казахстане
Заместитель председателя Правления Агентства DOST при Министерстве труда и социальной защиты населения Сеймур Алиев принял участие в международном форуме, прошедшем в столице Казахстана Астане.
Форум под названием "Социальный вектор: Профессионализм, Признание, Цифровое будущее", организованный Государственным фондом социального страхования Казахстана, был посвящён вопросам совершенствования систем социальной защиты, цифровизации и профессионального развития.
В рамках форума Сеймур Алиев выступил с презентацией и принял участие в дискуссиях, посвящённых защите прав граждан, обеспечению социальной справедливости и укреплению человеческого капитала.
Во время мероприятия были представлены цифровые решения в сфере труда и социальной защиты, созданные с применением технологий искусственного интеллекта. Также состоялось награждение победителей государственного конкурса "Лучший работник системы социальной защиты и лучший социальный проект".
Международный форум стал важной платформой для обмена опытом в области развития системы социальной защиты, повышения благосостояния граждан и укрепления человеческого капитала