Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST Agentliyi 44 günlük Vətən müharibəsində qazanılmış tarixi Zəfərimizin 5 illiyi münasibətilə Şuşada “Könüllü Qaliblər–2: Zəfər ilməsi” layihəsini gerçəkləşdirib.
Azərbaycan Milli Xalça Muzeyinin dəstəyi ilə həyata keçirilən layihə ötən il icra olunan “Könüllü Qaliblər” proqramının davamı kimi reallaşıb.
Tədbir şəhidlərimizin əziz xatirəsinin bir dəqiqəlik sükutla yad edilməsi ilə başlayıb.
DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov tədbirdə Prezident, Müzəffər Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Azərbaycan Ordusunun qazandığı tarixi Zəfərin xalqımız üçün əbədi qürur mənbəyi olduğunu vurğulayıb. Nazirlik tərəfindən Vətən müharibəsi iştirakçıları, şəhid ailələri, qazilər, müharibə veteranları ilə bağlı ardıcı
l sosial dəstək tədbirlərinin həyata keçirildiyi bildirilib.
Qeyd edilən kateqoriyalardan olan vətəndaşlara göstərilən DOST xidmətləri, onlar üçün həyata keçirilən sosial dəstək tədbirləri barədə məlumat verilib.
Müharibə veteranları döyüş xatirələrini tədbir iştirakçıları, o cümlədən DOST könüllüləri ilə bölüşüb, onların suallarını cavablandırıblar. Proqram çərçivəsində iştirakçılar üçün Şuşa şəhəri üzrə gəzinti də təşkil olunub.
Eyni zamanda, Qarabağ xalçasının son ilmələri simvolik olaraq məhz Vətən müharibəsi iştirakçıları tərəfindən vurulub.

Агентство DOST при Министерстве труда и социальной защиты населения реализовало в Шуше проект "Волонтёры-Победители–2: Узелок Победы", посвящённый 5-летию нашей исторической Победы в 44-дневной Отечественной войне.
Проект, осуществлённый при поддержке Азербайджанского национального музея ковра, стал продолжением программы прошлого года «Волонтёры-Победители».
Мероприятие началось с минуты молчания в память о шехидах.
Председатель Правления Агентства DOST Фарид Мамедов подчеркнул, что историческая Победа Азербайджанской Армии под руководством Президента, Победоносного Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева является вечным источником гордости для нашего народа. Было отмечено, что Министерство последовательно реализует масштабные меры социальной поддержки участников Отечественной войны, семей шехидов, раненых и ветеранов войны.
Участникам была представлена информация об услугах DOST, предлагаемых гражданам из указанных категорий, а также о реализуемых для них социальных программах.
Ветераны войны поделились воспоминаниями о боевых действиях с участниками мероприятия, включая волонтёров DOST, и ответили на их вопросы. В рамках программы для участников была организована экскурсия по городу Шуша.
В символическом порядке последние узелки карабахского ковра были завязаны именно участниками Отечественной войны