Nazir Anar Əliyev İmişlidə vətəndaşları qəbul edib
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev İmişli rayonunda İmişli və Beyləqan rayonlarının sakinlərini qəbul edib.
Qəbuldan əvvəl Anar Əliyev və İmişli Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Elçin Rzayev Ümummilli Lider Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət ediblər.
Qəbul zamanı vətəndaşlar məşğulluq, əlillik, pensiya, mənzil təminatı, ünvanlı sosial yardım və s. məsələlərlə bağlı müraciət ediblər. Müraciət edənlər sırasında şəhid ailələrinin üzvləri və müharibə iştirakçıları da olub.
Hər bir müraciət fərdi qaydada araşdırılıb və nəticəsinə uyğun tədbirlər görülüb. Sorğu xarakterli müraciətlərlə bağlı qanunvericiliyə uyğun izahatlar verilib. Vətəndaşlar müraciətləri əsasında aktiv məşğulluq  proqramlarına cəlb edilmələri üçün qeydiyyata alınıblar.
Anar Əliyev və Elçin Rzayev İmişli rayon sakinləri ─ müharibə veteranı İsayev Emil Rövşən oğlu, Həsənov Sərxan Xanoğlan oğlu və İsmayılov Ərşad Çingiz oğlu üçün özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində qurulmuş kiçik təsərrüfatlara baxış da keçiriblər.
Proqramın dəstəyi ilə aktivlər verilməklə Emil İsayev və Sərxan Həsənov üçün kişi bərbərxanası, Ərşad İsmayılov üçün isə avtoçilingər xidmətləri üzrə kiçik təsərrüfatlar qurulub. Onlar öz təsərrüfatlarını yaratmaları üçün göstərilən dəstəyə görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını ifadə ediblər.
Qeyd edək ki, ötən dövrdə özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində İmişli rayonunda 1700-dən çox şəxs üçün kiçik təsərrüfatlar qurulub.

В рамках программы самозанятости проведён осмотр хозяйств, созданных в Имишли.
Министр труда и социальной защиты населения Анар Алиев провёл приём жителей районов Имишли и Бейлаган в Имишли.
До приёма Анар Алиев и глава Исполнительной власти Имишли Эльчин Рзаев посетили памятник Национальному лидеру Гейдару Алиеву.
Во время приёма граждане обращались с вопросами, касающимися занятости, инвалидности, пенсий, обеспечения жильём, адресной социальной помощи и других вопросов. Среди обратившихся были члены семей шехидов и участники войны.
Каждое обращение рассматривалось индивидуально, и в соответствии с результатами были приняты соответствующие меры. По запросам общего характера давались разъяснения в соответствии с законодательством. Граждане были зарегистрированы для участия в активных программах занятости на основе их обращений.
Анар Алиев и Эльчин Рзаев также осмотрели небольшие хозяйства, созданные в рамках программы самозанятости для жителей Имишли — ветеранов войны Эмиля Исаева, Серхана Гасановa и Эршада Исмаилова.
При поддержке программы с предоставлением необходимых активов были созданы малые предприятия: мужская парикмахерская для Эмиля Исаева и Серхана Гасанова и услуги автослесаря для Эршада Исмаилова. Они выразили благодарность Президенту Ильхаму Алиеву за оказанную поддержку в создании своих предприятий.
Следует отметить, что за прошедший период в рамках программы самозанятости в Имишли было создано более 1 700 малых хозяйств.