DOST Agentliyində əlilliyi olan şəxslərin hüquqları sahəsində dövlət monitorinqinin həyata keçirilməsi çərçivəsində növbəti görüş keçirilib.
Tədbirdə Dövlət Monitorinqi Komissiyasının üzvləri ilə yanaşı, Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin nümayəndəsi və sosial sahədə aktiv olan blogerlər iştirak edib.
Görüşdə Komissiyanın fəaliyyəti və görülən işlərə dair məlumatlar təqdim olunub. Daha sonra "Əlilliyin qiymətləndirilməsi", "İnklüziv təhsilin seçimi ilə bağlı çətinliklər", həmçinin "Reabilitasiya və erkən müdaxilə" mövzularında qarşılıqlı fikir mübadiləsi aparılıb.

Состоялась встреча с блогерами по вопросам защиты прав лиц с инвалидностью.
В Агентстве DOST в рамках государственного мониторинга в сфере прав лиц с инвалидностью состоялась очередная встреча.
В мероприятии приняли участие члены Государственной мониторинговой комиссии, представитель Агентства по дошкольному и общему образованию, а также блогеры, активно работающие в социальной сфере.
В ходе встречи была представлена информация о деятельности Комиссии и проделанной работе. Далее состоялся обмен мнениями по темам: "Оценка инвалидности", "Трудности при выборе инклюзивного образования", а также "Реабилитация и раннее вмешательство".