DOST mərkəzlərində xidmət göstərilən vətəndaşların sayı 4 milyona çatıb. 4 milyonuncu vətəndaşa - Bakının Xəzər rayon sakini Firuz Novruzova 2 saylı Bakı DOST Mərkəzində müraciətinə uyğun xidmət göstərilib.
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST Agentliyinin İdarə Heyəti sədrinin müavini Seymur Alıyev Firuz Novruzovla görüşüb, onu 4 milyonuncu vətəndaş olması münasibətilə təbrik edib.
Bildirilib ki, Prezident İlham Əliyevin Fərmanı ilə 2019-cu ilin may ayında DOST Agentliyi yaradılıb. Ötən dövr ərzində 7 DOST mərkəzi, Zəngilanın Ağalı kəndində “Smart DOST” xidmət məntəqəsi, Qarabağ Regional DOST Mərkəzinin Şuşa filialı, eləcə də Kəlbəcər və Füzuli DOST məntəqələri istifadəyə verilib.
Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın təşəbbüsü olan DOST konsepsiyası 160 sosial xidmətin “bir pəncərə” prinsipi ilə operativ, şəffaf, müasir və innovativ əsasda təqdim olunmasına imkan yaradıb.
DOST mərkəzlərində göstərilən xidmətlər barədə məlumat verilib, vətəndaşların bu xidmətlərdən məmnunluq səviyyəsinin 98,6 faiz olduğu vurğulanıb.
Firuz Novruzov DOST mərkəzində müraciətinin operativ cavablandırılmasından, eləcə də göstərilən DOST xidmətlərindən məmnun olduğunu deyib.

Количество граждан, получивших услуги в центрах DOST, достигло 4 миллионов. 4-миллионным гражданином стал Фируз Новрузов, житель Хазарского района Баку, которому были предоставлены услуги в Бакинском Центре DOST 2 согласно его запросу.
Сеймур Алиев, заместитель председателя Правления Агентства DOST при Министерстве труда и социальной защиты населения, встретился с Фирузом Новрузовым и поздравил его с тем, что он стал 4-миллионным гражданином, получившим услуги.
Отмечено, что Агентство DOST было создано в мае 2019 года по Указу Президента Ильхама Алиева. С тех пор открыты семь центров DOST, пункт обслуживания "Smart DOST" в селе Агалы Зангиланского района, филиал Карабахского регионального Центра DOST в Шуше, а также пункты DOST в Кельбаджаре и Физули.
Концепция DOST, инициированная Первым вице-президентом Мехрибан Алиевой, позволяет предоставлять 160 социальных услуг по принципу "единого окна" оперативно, прозрачно, современно и инновационно.
Была предоставлена информация о предоставляемых услугах, при этом подчеркнуто, что уровень удовлетворённости граждан этими услугами составляет 98,6%.
Фируз Новрузов отметил, что остался доволен оперативностью реагирования на его обращение в Центре DOST, а также качеством предоставленных услуг.