Bərdə şəhərində yerləşən Qarabağ Regional DOST Mərkəzində 2023-cü ilin dekabrın 1-də fəaliyyətə başlayan “RehaPoint”–Ambulator Reabilitasiya Məntəqəsində ötən dövrdə 3,3 min şəxsə ambulator şəraitdə reabilitasiya xidmətləri göstərilib.
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki Dövlət Tibbi-Sosial Ekspertiza və Reabilitasiya Agentliyi tərəfindən bu məntəqədə bölgənin əlilliyi olan sakinlərinin müalicəvi bədən tərbiyəsi, əmək terapiyası, psixoloq və loqoped xidmətləri ilə təminatı işləri aparılır.
“RehaPoint” məntəqəsində əlilliyi olan 330-dan çox şəxsə ehtiyaclarına uyğun olaraq 2,1 mindən çox reabilitasiya vasitəsi də verilib.

В центре «RehaPoint» 3,3 тысячи человек получили услуги по реабилитации
В амбулаторном реабилитационном центре "RehaPoint", открывшемся 1 декабря 2023 года при Карабахском региональном центре DOST в городе Бардa, услуги амбулаторной реабилитации получили 3,3 тысячи человек.
Агентство государственной медико-социальной экспертизы и реабилитации, действующее при Министерстве труда и социальной защиты населения, обеспечивает жителей региона с ограниченными возможностями лечебной физкультурой, трудотерапией, психологическими и логопедическими услугами.
В центре "RehaPoint" более 330 человек с инвалидностью также получили более 2,1 тысячи реабилитационных средств в соответствии с их индивидуальными потребностями.