Əlilliyi olan şəxslərin hüquqlarının qorunması sahəsində Monitorinq Komissiyasının fəaliyyəti çərçivəsində ölkəmizdə əlilliyi olan şəxslər arasında ictimai sorğu keçirilir.
Sorğunun əsas məqsədi əlilliyi olan şəxslər üçün yaradılan mövcud şərait və imkanlar barədə məlumat toplamaq, həmçinin onların öz fikirlərini birbaşa öyrənməkdir.
Sorğu nəticəsində əldə edilən məlumatlar mövcud vəziyyəti daha dəqiq qiymətləndirməyə, gələcəkdə əlilliyi olan şəxslərin sosial inteqrasiyasını gücləndirən, bərabər imkanları artıran yeni layihə və təşəbbüslərin hazırlanmasına kömək edəcək.
Sorğuda iştirakınız inklüziv və əlçatan xidmətlərin inkişafına dəyərli töhfədir.
İştirak etmək üçün linkə daxil olun: Cəmiyyətdə inklüzivlik və ağlabatan uyğunlaşma səviyyəsinin ölçülməsi məqsədilə qiymətləndirmə sorğusu

Проводится общественный опрос среди лиц с инвалидностью
В рамках деятельности Мониторинговой комиссии по защите прав лиц с инвалидностью в нашей стране проводится общественный опрос среди лиц с инвалидностью.
Основной целью опроса является сбор информации о существующих условиях и возможностях, созданных для лиц с инвалидностью, а также непосредственное изучение их мнений.
Данные, полученные по итогам опроса, помогут более точно оценить текущую ситуацию и в дальнейшем разработать новые проекты и инициативы, направленные на усиление социальной интеграции лиц с инвалидностью и расширение равных возможностей.