Evdə sosial xidmət göstərilən vətəndaşın doğum günü qeyd edildi
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST Agentliyinin 1 saylı Bakı DOST Mərkəzinin əməkdaşları evdə (səyyar) sosial xidmət göstərilən vətəndaşın 77 yaşını qeyd ediblər. Bayram Salayevi ziyarət edən əməkdaşlar onu təbrik edib, Agentliyin kollektivi adından ən xoş arzularını çatdırıblar.
Ziyarətdən məmnun qalan vətəndaş ona göstərilən diqqətə görə təşəkkür edib.
Bayram Salayevə 2020-ci ildən etibarən 1 saylı Bakı DOST Mərkəzi tərəfindən sosial xidmət göstərilir. Mərkəzin sosial xidmətçiləri tərəfindən vətəndaşa yemək hazırlanması, zəruri ərzaq və məişət malları, həmçinin həkimin təyinatı ilə aptekdən dərman alınması, kommunal xərclərin ödənilməsi və digər xidmətlər təqdim edilir.
Qeyd edək ki, DOST Agentliyi tərəfindən evdə (səyyar) sosial xidmətlər çərçivəsində tənha ahıl və sosial baxımdan həssas əhali qrupundan olan şəxslərə mütəmadi olaraq sosial dəstək göstərilir, onların gündəlik ehtiyaclarının qarşılanması və sosial rifahının yaxşılaşdırılması istiqamətində tədbirlər həyata keçirilir.

Сотрудники Бакинского DOST-центра 1 Агентства DOST, подведомственного Министерству труда и социальной защиты населения, отметили 77-летие гражданина, получающего социальное обслуживание на дому (мобильное социальное обслуживание). Посетив Байрама Салаева, сотрудники поздравили его и передали самые тёплые пожелания от имени коллектива Агентства.
Гражданин выразил благодарность за оказанное внимание и заботу.
С 2020 года Байраму Салаеву оказываются социальные услуги Бакинским DOST-центром 1. Социальные работники Центра предоставляют гражданину услуги по приготовлению пищи, приобретению необходимых продуктов питания и товаров первой необходимости, покупке лекарственных средств в аптеке по назначению врача, оплате коммунальных услуг, а также другие виды социальной поддержки.
Отметим, что в рамках услуг социального обслуживания на дому (мобильных социальных услуг), предоставляемых Агентством DOST, одиноким пожилым и социально уязвимым категориям населения на регулярной основе оказывается социальная поддержка, реализуются меры по обеспечению их повседневных потребностей и улучшению социального благополучия.