Kürdəmirdə özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində qurulmuş təsərrüfatlara baxış olub
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev və Kürdəmir Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Elşən Həsənli özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində rayon sakinləri Məmmədov Elşən Alı oğlu və Məmmədov Səyyad Eyvaz oğlu üçün qurulmuş kiçik təsərrüfatlara baxış keçiriblər.
Özünüməşğulluq proqramının dəstəyi ilə aktivlər verilməklə E.Məmmədov üçün avtomobil şinlərinin bərpası və təmiri xidmətləri, S.Məmmədov üçün isə dönərxana üzrə kiçik təsərrüfatlar qurulub. Onlar işsiz və işaxtaran şəxslərin kiçik biznesə çıxışına imkan yaradılması, öz təsərrüfatlarını yaratmaları üçün göstərilən dəstəyə görə Prezident cənab İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını ifadə ediblər.
Ötən dövrdə özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində Kürdəmir rayonunda 1606 şəxs üçün kiçik təsərrüfatlar qurulub.

Министр труда и социальной защиты населения Анар Алиев и глава Исполнительной власти Курдeмирского района Эльшэн Гасанли посетили малые хозяйства, созданные в рамках программы самозанятости для жителей района Эльшэна Али оглу Мамедова и Сейяда Эйваз оглу Мамедова.
С поддержкой программы самозанятости для Э. Мамедова было создано малое хозяйство по ремонту и восстановлению автомобильных шин, а для С. Мамедова — по производству донера. Они выразили благодарность Президенту Азербайджанской Республики г-ну Ильхаму Алиеву за оказанную поддержку, которая предоставляет безработным и ищущим работу гражданам возможность выхода в малый бизнес и создания собственных хозяйств.
За прошедший период в рамках программы самозанятости в Курдёмирском районе было создано малых хозяйств для 1 606 человек.