BMT-nin ölkəmizdəki rezident əlaqələndiricisi Vladanka Andreyevanın Azərbaycanda diplomatik fəaliyyətinin başa çatması ilə əlaqədar Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyində görüş keçirilib.
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev Azərbaycanın BMT ilə sıx və davamlı tərəfdaşlığa xüsusi önəm verdiyini vurğulayıb. O, Vladanka Andreyevaya ölkəmizdəki fəaliyyəti dövründə bu əməkdaşlığın inkişafına dəyərli töhfələr verdiyinə görə təşəkkürünü bildirib.
Vladanka Andreyeva Azərbaycanda aparılan sosial islahatlar prosesində, sosial cəhətdən həssas qruplara dəstək göstərilməsi işlərində BMT qurumları ilə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi arasında əməkdaşlığın daim inkişaf etməkdə olmasından məmnunluğunu ifadə edib.
Görüşdə Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə BMT arasında imzalanmış 2026-2030-cu illər üçün Dayanıqlı İnkişaf üzrə Əməkdaşlığa dair Çərçivə Sənədinin əhəmiyyəti vurğulanıb.
Bu sənəd əsasında Nazirliyin müxtəlif fəaliyyət sahələrində, xüsusilə insan kapitalının inkişafı, layiqli əmək şəraitinin təşviqi və sosial müdafiə sisteminin gücləndirilməsi istiqamətlərində görüləcək birgə işlərə dair fikir mübadiləsi aparılıb.

В Министерстве труда и социальной защиты населения прошла встреча, посвящённая завершению дипломатической миссии резидент-координатора ООН в Азербайджане Владянки Андреевой.
Министр труда и социальной защиты населения Анар Алиев подчеркнул особое значение тесного и стабильного партнёрства Азербайджана с ООН. Он выразил благодарность Владянке Андреевой за ценный вклад в развитие этого сотрудничества в период её работы в нашей стране.
Владянка Андреева отметила, что сотрудничество между Министерством труда и социальной защиты населения и структурами ООН в Азербайджане постоянно развивается, особенно в процессе проведения социальных реформ и оказания поддержки социально уязвимым группам населения.
На встрече также было подчеркнуто значение Рамочного документа о сотрудничестве по устойчивому развитию на 2026–2030 годы, подписанного между Правительством Азербайджанской Республики и ООН.
В рамках этого документа участники обсудили совместную работу Министерства в различных сферах, особенно в направлении развития человеческого капитала, продвижения достойных условий труда и укрепления системы социальной защиты.