5 saylı Bakı DOST Mərkəzinin əməkdaşları evdə (səyyar) sosial xidmət göstərilən vətəndaşın 100 illik yubileyini onunla birlikdə qeyd ediblər. Gilə Novruzovanı evində ziyarət edən DOST əməkdaşları onu doğum günü münasibətilə təbrik edib, Agentliyin rəhbərliyi və bütün kollektivi adından ən xoş arzularını çatdırıblar.
Ziyarətdən məmnun qalan G.Novruzova xanım ona göstərilən diqqətə görə DOST Agentliyinin rəhbərliyi və bütün əməkdaşlarına təşəkkür edib.
1926-cı ildə Qərbi Azərbaycanda anadan olan Gilə Novruzova İkinci Dünya müharibəsində arxa cəbhədə göstərdiyi xidmətlərə görə medal və ordenlərlə təltif edilib. Ona 2023-ci ildən 5 saylı Bakı DOST Mərkəzi tərəfindən sosial-məişət xidməti göstərilir.

Сотрудники 5-го Бакинского DOST-центра отметили 100-летний юбилей гражданки, получающей социальные услуги на дому (выездные). Посетив Гилю Новрузову у неё дома, сотрудники DOST поздравили её с днём рождения и передали наилучшие пожелания от руководства Агентства и всего коллектива.
Радостная от визита, г-жа Г.Новрузова выразила благодарность руководству и всем сотрудникам Агентства DOST за проявленное внимание.
Родившаяся в 1926 году в Западном Азербайджане, Гиля Новрузова была награждена медалями и орденами за службу в тылу во время Второй мировой войны. С 2023 года ей оказываются социально-бытовые услуги 5-м Бакинским DOST-центром.
Следует отметить, что Агентство DOST регулярно организует подобные мероприятия для лиц из социально уязвимых групп населения.