DOST Agentliyinin İdarə Heyəti sədrinə iki yeni müavin təyin edilib
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin əmrləri ilə Elnur Qaraxan oğlu Əliyev və Arif Alim oğlu Ataxanlı Nazirliyin tabeliyində DOST Agentliyinin İdarə Heyəti sədrinin müavinləri təyin ediliblər.
Elnur Əliyev 1979-cu ildə doğulub. Bakı Dövlət Universitetində beynəlxalq hüquq ixtisası üzrə bakalavr və magistr təhsili alıb. Ötən dövrdə özəl sektorda, vergi sahəsində, 2018-ci ildən Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Dövlət Məşğulluq Agentliyində müxtəlif vəzifələrdə, hazırkı vəzifəsinə qədər Agentliyin Mərkəzi Monitorinq və Qiymətləndirmə Filialının müdiri vəzifəsində çalışıb.
Arif Ataxanlı 1990-cı ildə doğulub. Sumqayıt Dövlət Universitetinin ümumi iqtisadiyyat ixtisası üzrə bakalavr pilləsini bitirib.
Ötən dövrdə özəl sektorda, Dövlət Sərhəd Xidmətində, 2021-ci ildən DOST Agentliyində müxtəlif vəzifələrdə, hazırki vəzifəsinə qədər DOST Agentliyində departament müdiri vəzifəsində çalışıb.

Приказами Министра труда и социальной защиты населения Азербайджанской Республики Эльнур Гараханович Алиев и Ариф Алим оглы Атаханлы назначены заместителями председателя Правления Агентства DOST при Министерстве.
Эльнур Алиев родился в 1979 году. Имеет степени бакалавра и магистра по специальности «Международное право» в Бакинский государственный университет. Ранее работал в частном секторе и в налоговой сфере. С 2018 года занимал различные должности в Государственном агентстве занятости при Министерстве, в том числе последнее время — в должности начальника Центрального филиала мониторинга и оценки Агентства.
Ариф Атаханлы родился в 1990 году. Получил степень бакалавра по специальности «Общая экономика» в Сумгаитский государственный университет. Имеет опыт работы в частном секторе, Государственной пограничной службе и с 2021 года в Агентстве DOST, занимая различные должности, в том числе последнее время — начальника департамента Агентства.