“TeleDOST” layihəsinin iştirakçılarına sertifikatlar təqdim olunub
DOST Agentliyində “TeleDOST” altproqramı çərçivəsində DOST TV-də təcrübə keçən könüllülərin növbəti buraxılış mərasimi keçirilib və proqramı uğurla başa vuran iştirakçılara sertifikatlar təqdim olunub. Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən Agentlikdə təşkil olunan tədbirdə mentorlar gənclərin layihə müddətində qazandıqları təcrübəni və əldə etdikləri nailiyyətləri yüksək qiymətləndiriblər.
Layihənin əsas məqsədi gənclərə televiziya jurnalistikası, kommunikasiya və media bacarıqları sahəsində praktik biliklərin aşılanması, habelə onların yaradıcılıq potensialının inkişaf etdirilməsidir. Bu təşəbbüs həm də gənclərin sosial mövzulara həssaslığının artırılmasına, həmrəylik və ictimai məsuliyyət dəyərlərinin təşviqinə xidmət edir.
Məlumat üçün bildirək ki, “TeleDOST” altproqramı “Könüllü DOST” proqramı çərçivəsində həyata keçirilir və gənclərin sosial sahədə maarifləndirici media təşəbbüslərinə cəlb edilməsini hədəfləyir.

Участникам проекта "TeleDOST" были вручены сертификаты
В агентстве DOST состоялась очередная церемония выпуска для волонтеров, проходивших стажировку на DOST TV в рамках подпрограммы "TeleDOST",  участникам успешно завершившим программу, были вручены сертификаты. На мероприятии, организованном в Агентстве наставники высоко оценили опыт и достижения молодых участников, полученные в ходе проекта.
Основная цель проекта — предоставить молодежи практические знания в области телевизионной журналистики, коммуникации и медианавыков, а также развить их творческий потенциал. Эта инициатива также направлена на повышение чувствительности молодежи к социальным вопросам и на продвижение ценностей солидарности и социальной ответственности.
Для справки, подпрограмма "TeleDOST" реализуется в рамках программы "Волонтер DOST" и направлена на привлечение молодежи к образовательным медиапроектам в социальной сфере.