Fərid Bağırzadə Naxçıvan MR-in əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri təyin edilib
Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin Qərarı ilə Fərid Talətdin oğlu Bağırzadə Naxçıvan MR-in əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri təyin edilib.
Fərid Bağırzadə 1994-cü ildə anadan olub. 2016-cı ildə Bakı Dövlət Universitetinin informasiya texnologiyaları ixtisası üzrə bakalavr pilləsini, 2021-ci ildə Sumqayıt Dövlət Universitetinin idarəetmədə informasiya sistemləri ixtisası üzrə magistr pilləsini bitirib.
2016-2018-ci illərdə özəl sektorda, 2019-2023-cü illərdə Azərbaycan Respublikasının Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST Agentliyində müxtəlif vəzifələrdə çalışıb.
2023-2024-cü illərdə Naxçıvan MR-in Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Aparat rəhbəri, hazırkı vəzifəsinə qədər isə Naxçıvan MR-in əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini vəzifəsində işləyib, həmçinin nazir vəzifəsini müvəqqəti icra edib.

Фарид Талятдин оглы Багирзаде родился в 1994 году. В 2016 году окончил Бакинский государственный университет по специальности "информационные технологии" (степень бакалавра), в 2021 году — Сумгаитский государственный университет по специальности "информационные системы в управлении" (степень магистра).
В 2016–2018 годах работал в частном секторе. В 2019–2023 годах занимал различные должности в Агентстве DOST, подведомственном Министерству труда и социальной защиты населения Азербайджанской Республики.
В 2023–2024 годах занимал должность руководителя Аппарата Министерства труда и социальной защиты населения Нахчыванской Автономной Республики. До назначения на текущую должность работал заместителем министра труда и социальной защиты населения Нахчыванской Автономной Республики, а также временно исполнял обязанности министра.