DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri beynəlxalq forumun bağlanış sessiyasında çıxış edib
DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov Beynəlxalq Sosial Təminat Assosiasiyasının (BSTA / ISSA) Texniki Komissiyalarının 20-ci Forumunun bağlanış sessiyasında çıxış edib. Onlayn formatda keçirilən forumda Sosial Təminat Siyasətinin Təhlili və Araşdırılması üzrə Texniki Komissiyanın sədri qismində çıxış edən Fərid Məmmədov 2026-2028-ci illər üzrə fəaliyyət planını təqdim edib.
Fərid Məmmədov qeyd edib ki, Komissiyanın fəaliyyətində tədqiqat və innovasiya imkanlarının inkişafı, sosial təminatda həyat dövrü yanaşmasının təşviqi və BSTA daxilində əməkdaşlığın gücləndirilməsi əsas prioritetlər kimi müəyyən edilib.
Çıxışın sonunda beynəlxalq əməkdaşlıq və bilik paylaşımının sistemlərin davamlı inkişafında mühüm rol oynadığı vurğulanıb.

Председатель Правления Агентства DOST Фарид Мамедов выступил на заключительной сессии 20-го форума Технических комиссий BSTA/ISSA
Председатель Правления Агентства DOST Фарид Мамедов выступил на заключительной сессии 20-го форума Технических комиссий Международной ассоциации социального обеспечения (BSTA / ISSA). Форум прошёл в онлайн-формате, и в качестве председателя Технической комиссии по анализу и исследованию политики социального обеспечения он представил план деятельности на 2026–2028 годы.
Мамедов отметил, что ключевыми приоритетами Комиссии определены развитие исследовательских и инновационных возможностей, продвижение подхода "жизненный цикл" в социальном обеспечении и укрепление сотрудничества внутри ISSA.
В завершение выступления он подчеркнул важную роль международного сотрудничества и обмена знаниями для обеспечения устойчивого развития систем социального обеспечения.