Yanvar-mart aylarında 4100-dən çox şəxs evlərində sosial xidmətlə təmin edilib
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyi və DOST Agentliyi tərəfindən bu ilin ilk rübündə 4117 şəxs evlərində səyyar formada sosial xidmətlə təmin olunub.
Onlardan 3786 nəfəri tənha ahıl, 331 nəfəri isə əlilliyi olan şəxslərdir.
Sosial xidmətçilər tərəfindən onlara gündəlik qayğı və məişət ehtiyaclarının qarşılanması, yemək hazırlanması və şəxsi gigiyenaya yardım, alış-veriş və kommunal məsələlərin həlli istiqamətində xidmətlər göstərilib.
Bu xidmətdən əmək qabiliyyətli qohumları və ya qanuni nümayəndələri ilə eyni inzibati ərazi dairəsində yaşamayan və sosial xidmətə ehtiyacı olan tənha ahıl şəxslər və tənha əlilliyi olan şəxslər yararlana bilərlər.

В январе–марте более 4100 человек были обеспечены социальными услугами на дому
В первом квартале текущего года 4117 человек были обеспечены выездными (на дому) социальными услугами Социальным агентством услуг и агентством DOST при Министерстве труда и социальной защиты населения.
Из них 3786 человек — одинокие пожилые люди, а 331 — лица с инвалидностью.
Социальные работники оказывали им услуги по ежедневному уходу и обеспечению бытовых потребностей, приготовлению пищи и помощи в личной гигиене, а также содействовали в покупках и решении коммунальных вопросов.
Данной услугой могут воспользоваться одинокие пожилые люди и лица с инвалидностью, не проживающие в одном административном округе со своими трудоспособными родственниками или законными представителями и нуждающиеся в социальной помощи.