Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev Qobustan rayonunda Qobustan və Şamaxı rayonlarının sakinlərini qəbul edib.
Qəbuldan əvvəl Anar Əliyev və Qobustan Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Adil Məmmədov Ümummilli Lider Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət ediblər.
Qəbul zamanı vətəndaşlar məşğulluq, əlillik, mənzil təminatı, ünvanlı sosial yardım və s. məsələlərlə bağlı müraciət ediblər. Müraciət edənlər sırasında şəhid ailələrinin üzvləri və müharibə iştirakçıları da olub.
Nazir Qobustan rayon sakinləri, Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı şəhid Elyar Arif oğlu Vəliyevin ailə üzvləri ilə də görüşüb. O, şəhid ailələrinin, müharibə iştirakçılarının sosial dəstəklə əhatə olunmasının nazirliyin əsas fəaliyyət istiqamətlərindən olduğunu vurğulayıb.
Hər bir vətəndaş müraciəti fərdi qaydada araşdırılıb və nəticəsinə uyğun tədbirlər görülüb. Sorğu xarakterli müraciətlərlə bağlı qanunvericiliyə uyğun izahatlar verilib.
Vətəndaşlar müraciətləri əsasında aktiv məşğulluq proqramlarına, habelə özünüməşğulluq proqramına cəlb edilmələri üçün qeydiyyata alınıblar.

Министр труда и социальной защиты населения Анар Алиев провёл приём жителей Гобустанского и Шемахинского районов в Гобустанском районе.
Перед приёмом Анар Алиев и глава Исполнительной власти Гобустанского района Адиль Мамедов посетили памятник Общенациональному лидеру Гейдару Алиеву.
В ходе приёма граждане обратились с вопросами, связанными с занятостью, инвалидностью, обеспечением жильём, адресной социальной помощью и другими вопросами. Среди обратившихся были также члены семей шехидов и участники войны.
Министр также встретился с жителями Гобустанского района, в том числе с членами семьи шехида Эльяра Ариф оглы Велиева — Героя Отечественной войны. Он подчеркнул, что обеспечение социальной поддержкой семей шехидов и участников войны является одним из основных направлений деятельности министерства.
Каждое обращение граждан было рассмотрено в индивидуальном порядке, и по его результатам приняты соответствующие меры. По обращениям информационного характера были даны разъяснения в соответствии с законодательством.
Граждане также были зарегистрированы на основании их обращений для участия в активных программах занятости, а также в программе самозанятости.