Ötən dövrdə özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində Qobustan rayonunda 555 şəxs üçün kiçik təsərrüfatlar qurulub.
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev və Qobustan Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Adil Məmmədov özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində rayon sakinləri Cəfərov Balazər Fazil oğlu və Ağayev Vüsal Ramiz oğlu üçün qurulmuş kiçik təsərrüfatlara baxış keçiriblər.
Özünüməşğulluq proqramının dəstəyi ilə aktivlər verilməklə B.Cəfərov üçün telefon təmiri, V.Ağayev üçün isə avtomobil şinlərinin bərpası və təmiri xidmətləri üzrə kiçik təsərrüfatlar qurulub. Onlar işsiz və işaxtaran şəxslərin kiçik biznesə çıxışına imkan yaradılması, öz təsərrüfatlarını yaratmaları üçün göstərilən dəstəyə görə Prezident cənab İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını ifadə ediblər.
Qeyd edək ki, ötən dövrdə özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində Qobustan rayonunda 555 şəxs üçün kiçik təsərrüfatlar qurulub.

В Гобустане проведён осмотр хозяйств, созданных в рамках программы самозанятости
За прошедший период в рамках программы самозанятости в Гобустанском районе для 555 человек были созданы малые хозяйства.
Министр труда и социальной защиты населения Анар Алиев и глава Исполнительной власти Гобустанского района Адиль Мамедов провели осмотр малых хозяйств, созданных для жителей района Балазера Джафарова и Вюсал Агаева в рамках программы самозанятости.
При поддержке программы самозанятости и за счёт предоставления активов для Балазера Джафарова было создано малое предприятие по ремонту мобильных телефонов, а для Вюсал Агаева — по восстановлению и ремонту автомобильных шин. Они выразили благодарность Президенту Ильхаму Алиеву за поддержку, оказанную в создании возможностей для безработных и ищущих работу граждан получить доступ к малому бизнесу и создать собственное дело.
Отметим, что за прошедший период в рамках программы самозанятости в Гобустанском районе для 555 человек были созданы малые хозяйства.