ABŞ-nin müvəqqəti işlər vəkili Füzulidəki DOST məntəqəsi ilə tanış olub
Amerika Birləşmiş Ştatlarının Azərbaycan Respublikasındakı səfirliyinin müvəqqəti işlər vəkili Emi Karlonun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Füzuli rayonunda fəaliyyət göstərən DOST məntəqəsini ziyarət edib. Qonaqlar əvvəlcə DOST məntəqəsində əhaliyə göstərilən xidmətlərlə tanış olublar.
Ziyarət çərçivəsində diplomatik nümayəndəyə işğaldan azad edilmiş ərazilərdə sosial xidmətlərin təşkili və əhaliyə göstərilən dəstək mexanizmləri barədə ətraflı məlumat verilib.
Sonra nümayəndə heyəti üçün DOST konsepsiyası haqqında təqdimat edilib. Qeyd olunub ki, DOST mərkəzlərində sosial sahələr üzrə 162 xidmət “bir pəncərə”dən təqdim olunur. DOST konsepsiyasının dünyanın qabaqcıl təcrübələri sırasına daxil edildiyi, beynəlxalq müstəvidə uğurlar qazandığı qonaqların diqqətinə çatdırılıb.

Делегация во главе с временной поверенной в делах Посольства Соединённых Штатов Америки в Азербайджанской Республике Эми Карлон посетила пункт DOST, действующий в Физулинском районе. Гости сначала ознакомились с услугами, предоставляемыми населению в данном пункте.
В рамках визита дипломатическому представителю была предоставлена подробная информация об организации социальных услуг на освобождённых территориях и механизмах поддержки населения.
Затем для делегации была проведена презентация концепции DOST. Было отмечено, что в центрах DOST 162 социальных услуги предоставляются по принципу «единого окна». Также было подчеркнуто, что концепция DOST входит в число передовых мировых практик и достигла успехов на международном уровне.