DOST xidmətlərindən ötən dövrdə 4,4 milyondan çox vətəndaş faydalanıb və bu xidmətlərdən vətəndaş məmnunluğu səviyyəsi 98,8 faizdir.
Bu gün vətəndaş məmnunluğuna təminat yaradan DOST xidmətlərinə başlanmasından 7 il ötür. 2019-cu il mayın 9-da Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyevanın iştirakı ilə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində DOST Agentliyi və 1 saylı Bakı DOST Mərkəzinin açılışı olub.
Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın təşəbbüsü olan DOST modeli son illər ölkəmizdə aparılan sosial islahatların mühüm nailiyyətlərindən biridir və dövlət sosial xidmətlərinin- 14 istiqamət üzrə 162 sosial xidmətin “bir pəncərə”dən, müasir və çevik, tam şəffaf mexanizmlər üzərindən, vətəndaş məmnunluğuna uyğun təqdim olunmasını təmin edir.
İndiyədək 7 DOST Mərkəzi, 2 DOST filialı, 3 DOST məntəqəsi istifadəyə verilib. Hazırda Naxçıvan, Quba, Sabirabad, Sumqayıt, Gəncə və Masallıda da DOST mərkəzlərinin, habelə bir sıra bölgələrdə DOST filallarının yaradılması üçün layihə, təmir-tikinti işləri aparılır. 2030-cu ilədək bütün ölkənin DOST şəbəkəsi ilə əhatə edilməsi nəzərdə tutulub.
DOST Agentliyinin fəaliyyəti beynəlxalq arenada da yüksək qiymətləndirilir. Agentlik ötən dövrdə 60-dan çox beynəlxalq mükafat, o cümlədən 10-dan çox “Avropa üçün yaxşı təcrübə mükafatı”na layiq görülüb.
Könüllülük hərəkatının genişlənməsində mühüm rola malik olan “Könüllü DOST” proqramında isə ötən dövrdə 8 minədək könüllü iştirak edib. Onlar dövlət sosial xidmətlərinin vətəndaş məmnunluğu prinsipi ilə təqdim edilməsi işlərinə töhfələrini verməklə yanaşı, vətəndaşlara xidmət sahəsində təcrübə, bacarıq, işgüzar vərdişlər də əldə ediblər.

Исполняется 7 лет со дня создания Агентства DOST и открытия первого центра DOST
За прошедший период услугами DOST воспользовались более 4,4 миллиона граждан, а уровень удовлетворённости граждан этими услугами составляет 98,8 процента.
Сегодня исполняется 7 лет со дня запуска услуг DOST, обеспечивающих высокий уровень удовлетворённости граждан. 9 мая 2019 года при участии Президента Ильхам Алиев и первой леди Мехрибан Алиева состоялось открытие Агентства DOST и Бакинского центра DOST №1 при Министерстве труда и социальной защиты населения.
Модель DOST, являющаяся инициативой Первого вице-президента Мехрибан Алиевой, стала одним из важных достижений социальных реформ, реализуемых в стране в последние годы. Она обеспечивает предоставление 162 государственных социальных услуг по 14 направлениям по принципу "единого окна" посредством современных, оперативных и полностью прозрачных механизмов, ориентированных на удовлетворённость граждан.
На сегодняшний день введены в эксплуатацию 7 центров DOST, 2 филиала DOST и 3 пункта DOST. В настоящее время ведутся проектные, ремонтные и строительные работы по созданию центров DOST в Нахчыване, Губе, Сабирабаде, Сумгайыте, Гяндже и Масаллы, а также филиалов DOST в ряде регионов. Планируется, что к 2030 году вся территория страны будет охвачена сетью DOST.
Деятельность Агентства DOST также высоко оценивается на международной арене. За прошедший период Агентство было удостоено более 60 международных наград, в том числе более 10 премий "Лучшая практика для Европы".
Важную роль в развитии волонтёрского движения играет программа "Волонтёр DOST", в которой за прошедший период приняли участие около 8 тысяч волонтёров. Наряду с вкладом в предоставление государственных социальных услуг на основе принципа удовлетворённости граждан, они также приобрели опыт, навыки и профессиональные компетенции в сфере обслуживания населения.