Nazir Anar Əliyev Xankəndidə vətəndaşları qəbul edib
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev Xankəndi şəhərində Xankəndi şəhərinin, Ağdərə və Xocalı rayonlarının sakinlərini qəbul edib.
Qəbul zamanı vətəndaşlar məşğulluq, əlillik, ünvanlı sosial yardım, pensiya və sosial müavinət, sosial xidmət və s. məsələlərlə bağlı müraciət ediblər.
Müraciət edənlər sırasında şəhid ailələrinin üzvləri və müharibə iştirakçıları da olub. Vətəndaşların müraciətləri araşdırılıb və nəticəsinə uyğun tədbirlər görülüb.
Onlar müraciətləri əsasında aktiv məşğulluq proqramlarına, habelə özünüməşğulluq proqramına cəlb edilmələri üçün qeydiyyata alınıblar. Sorğu xarakterli müraciətlərlə bağlı qanunvericiliyə uyğun izahatlar verilib.

Министр Анар Алиев провёл приём граждан в Ханкенди
Министр труда и социальной защиты населения Анар Алиев провёл приём жителей города Ханкенди, а также Агдеринского и Ходжалинского районов в городе Ханкенди.
В ходе приёма граждане обратились по вопросам занятости, инвалидности, адресной социальной помощи, пенсий и социальных пособий, социальных услуг и другим вопросам.
Среди обратившихся также были члены семей шехидов и участники войны. Обращения граждан были рассмотрены, и в соответствии с результатами приняты соответствующие меры.
Граждане были зарегистрированы для привлечения к активным программам занятости, а также к программе самозанятости в соответствии с их обращениями. По обращениям информационного характера были предоставлены разъяснения в соответствии с законодательством.