Xankəndidə özünüməşğulluq proqramı üzrə qurulmuş təsərrüfatlara baxış olub
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev və Xankəndi şəhərində, Ağdərə və Xocalı rayonlarında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsinin müavini Səbuhi Qəhrəmanov özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində Xankəndi şəhərində qurulmuş kiçik təsərrüfatlara baxış keçiriblər.
Xocalı sakini Fikrət İnqilab oğlu Məhərrəmova istəyi və təcrübəsi nəzərə alınaraq, səyyar kofe satışını təşkil etmək üçün lazımi aktivlər verilib. O, verilmiş aktivlər hesabına Xankəndidə bu sahədə öz kiçik biznesini qurub. Xankəndi sakini Allahverdi Qurban oğlu Əhmədli üçün isə proqramın dəstəyi ilə kişi bərbərxanası yaradılıb.
Hər iki biznes sahəsi nəzərdən keçirilib. Fikrət Məhərrəmov və Allahverdi Əhmədli kiçik biznesə sahib olmalarından razılıqlarını bildirib və onlara göstərilən dəstəyə görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını ifadə ediblər.
Qeyd edək ki, özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində Xankəndidə artıq 21 şəxs üçün kiçik təsərrüfatlar qurulub.

В Ханкенди состоялся осмотр хозяйств, созданных в рамках программы самозанятости
Министр труда и социальной защиты населения Анар Алиев и заместитель специального представителя Президента Азербайджанской Республики в городе Ханкенди, Агдеринском и Ходжалинском районах Сабухи Гахраманов ознакомились с малыми хозяйствами, созданными в городе Ханкенди в рамках программы самозанятости.
Жителю Ходжалы Фикрету Ингилаб оглу Махаррамову с учётом его интересов и опыта были предоставлены необходимые активы для организации мобильной продажи кофе. За счёт предоставленных активов он создал в Ханкенди собственный малый бизнес в данной сфере. Для жителя Ханкенди Аллахверди Гурбан оглу Ахмедли при поддержке программы была открыта мужская парикмахерская.
Обе сферы бизнеса были осмотрены в ходе визита. Фикрет Махаррамов и Аллахверди Ахмедли выразили удовлетворение тем, что стали владельцами малого бизнеса, а также поблагодарили Президента Ильхама Алиева за оказанную поддержку.
Отметим, что в рамках программы самозанятости в Ханкенди уже созданы малые хозяйства для 21 человека.