Neftçalada da DOST filialı fəaliyyətə başladı
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən DOST xidmətləri şəbəkəsinin ölkə boyu genişləndirilməsi işlərinin davamı olaraq, Neftçala rayonunda DOST filialı fəaliyyətə başlayıb.
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev və Neftçala Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Mirhəsən Seyidov filialda yaradılan şəraiti və vətəndaşların qəbulu, onlara xidmətlərin göstərilməsi prosesini nəzərdən keçiriblər.
Anar Əliyev DOST mərkəzlərinin yaradılmasının Prezident cənab İlham Əliyevin tapşırıqlarına uyğun olaraq son illər ölkəmizdə aparılan sosial islahatların mühüm nailiyyətlərindən biri olduğunu vurğulayıb. O, Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevanın təşəbbüsü olan DOST modelinin üstünlüklərini və beynəlxalq səviyyədə də yüksək qiymət aldığını bildirib.
DOST konsepsiyası əsasında dövlət sosial xidmətlərinin əhaliyə “bir pəncərə”dən, müasir, çevik və şəffaf, vətəndaş məmnunluğuna uyğun göstərildiyi qeyd edilib.
Neftçala şəhəri, Heydər Əliyev prospekti, giriş 76 ünvanında yerləşən filialın inzibati binası modern və konstruktivlik elementləri ilə müasir üslubda layihələndirilib. 2 mərtəbədən ibarət binanın ümumi sahəsi 535 m2-dir.
10 nəfər işçi heyətlə xidmət göstərəcək Neftçala DOST filialında gün ərzində orta hesabla 100-dək vətəndaşın qəbulu nəzərdə tutulur.
Nazir yeni filialda daim DOST konsepsiyası əsas tutulmaqla yüksək səviyyədə xidmətlərin göstərilməsi, müraciətlərdə əksini tapan məsələlərin həlli işlərinin vətəndaş məmnunluğuna uyğun yerinə yetirilməsi və s. barədə tapşırıqlar verib.
İndiyədək Bakı və bölgələrimizdə 7 DOST Mərkəzi, 3 DOST filialı, 3 DOST məntəqəsi istifadəyə verilib.

В рамках продолжающейся работы Министерства труда и социальной защиты населения по расширению сети услуг DOST по всей стране начал функционировать новый филиал DOST в Нефтчалинском районе.
Министр труда и социальной защиты населения Анар Алиев и глава Исполнительной власти Нефтчалинского района Мирхасан Сеидов ознакомились с условиями, созданными в филиале, а также с процессом приёма граждан и предоставления услуг.
Анар Алиев подчеркнул, что создание центров DOST является одним из важных достижений социальных реформ, реализуемых в последние годы в соответствии с поручениями Президента Ильхама Алиева. Он также отметил преимущества модели DOST, созданной по инициативе Первого вице-президента Мехрибан Алиевой, и её высокую международную оценку.
Было отмечено, что в соответствии с концепцией DOST государственные социальные услуги предоставляются населению по принципу «единого окна», с использованием современных, оперативных и прозрачных механизмов, ориентированных на удовлетворённость граждан.
Филиал расположен по адресу: проспект Гейдара Алиева, 76, город Нефтчала. Административное здание спроектировано в современном стиле с использованием современных и функциональных архитектурных решений. Общая площадь двухэтажного здания составляет 535 квадратных метров.
В филиале DOST в Нефтчале, где работают 10 сотрудников, планируется обслуживать в среднем до 100 граждан в день.
Министр дал поручения обеспечить предоставление услуг на высоком уровне в соответствии с концепцией DOST, а также эффективное решение вопросов, отражённых в обращениях граждан, с учётом принципа удовлетворённости граждан.
На сегодняшний день в Баку и регионах страны введены в эксплуатацию 7 центров DOST, 3 филиала DOST и 3 пункта DOST.