DOST Agentliyində “TeleDOST” altproqramı çərçivəsində DOST TV-də təcrübə keçən könüllülərin növbəti buraxılış mərasimi təşkil olunub. Proqramı uğurla tamamlayan iştirakçılar sertifikatlarla təltif ediliblər.
Tədbirdə çıxış edən mentorlar könüllülərin proqram ərzində nümayiş etdirdikləri fəallığı, qazandıqları təcrübəni və peşəkar inkişaflarını yüksək dəyərləndiriblər.
“Könüllü DOST” proqramı çərçivəsində həyata keçirilən “TeleDOST” altproqramı gənclərin televiziya jurnalistikası, media və kommunikasiya sahələrində praktiki bacarıqlar əldə etməsinə, yaradıcılıq imkanlarını genişləndirməsinə və peşəkar inkişafına töhfə vermək məqsədi daşıyır. Layihə həmçinin sosial mövzulara marağın artırılması, ictimai məsuliyyət hissinin gücləndirilməsi və həmrəylik dəyərlərinin təbliğini hədəfləyir.

Состоялась церемония выпуска волонтёров "TeleDOST"
В Агентстве DOST состоялась очередная церемония выпуска волонтёров, проходивших стажировку на DOST TV в рамках подпрограммы "TeleDOST". Участникам, успешно завершившим программу, были вручены сертификаты.
Выступившие на мероприятии наставники высоко оценили активность волонтёров, проявленную в ходе программы, приобретённый ими практический опыт и профессиональное развитие.
Подпрограмма "TeleDOST", реализуемая в рамках программы "Волонтёр DOST", направлена на развитие у молодёжи практических навыков в сфере телевизионной журналистики, медиа и коммуникаций, расширение их творческого потенциала и содействие профессиональному росту. Проект также призван повысить интерес к социальным вопросам, укрепить чувство социальной ответственности и способствовать продвижению ценностей солидарности.