Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST Agentliyinin Müşahidə Şurasının növbəti iclası keçirilib.
Şuranın sədri, əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev bildirib ki, Prezident İlham Əliyevin 9 avqust 2018-ci il tarixli Fərmanı ilə yaradılan DOST Agentliyinin artıq Bakı və bölgələrimizdə 7 DOST Mərkəzi, 3 DOST filialı, 1 “Smart DOST” məntəqəsi və 2 DOST məntəqəsi fəaliyyət göstərir. Hazırda DOST xidmətləri infrastrukturunun genişləndirilməsi üçün layihə, təmir-tikinti işləri davam etdirilir.
Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın təşəbbüsü olan DOST konsepsiyasının üstünlükləri, dövlət sosial xidmətlərinin “bir pəncərə”dən, vətəndaş məmnunluğuna uyğun göstərilməsinə imkan yaratdığı diqqətə çatdırılıb. DOST modelinin beynəlxalq səviyyədə də yüksək qiymətləndirildiyi və ötən dövrdə bir çox beynəlxalq mükafat və sertifikatla təltif edildiyi vurğulanıb. Qeyd olunub ki, bir sıra ölkələr DOST konsepsiyasına maraq göstərir (Moldova, Özbəkistan və Serbiya) və onlarla bu sahədə təcrübə mübadiləsi aparılır.
DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov Agentliyin yarımillik fəaliyyətinə dair hesabatı təqdim edib. Hesabatda vətəndaş müraciətlərinin qəbulu dinamikası, göstərilən xidmətlərin keyfiyyət göstəriciləri, xidmət prosesində tətbiq edilən innovativ rəqəmsal həllər və digər fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib.
İclasda Agentliyin fəaliyyət istiqamətləri üzrə görülən işlər, qurumun strateji hədəfləri və prioritet məsələlər müzakirə olunub.

Состоялось очередное заседание Наблюдательного совета Агентства DOST, действующего при Министерстве труда и социальной защиты населения.
Председатель Наблюдательного совета, министр труда и социальной защиты населения Анар Алиев отметил, что Агентство DOST, созданное в соответствии с Указом Президента от 9 августа 2018 года, в настоящее время объединяет 7 центров DOST, 3 филиала DOST, 1 пункт Smart DOST и 2 пункта DOST, функционирующих в Баку и регионах страны. Он также сообщил, что продолжаются проектные, ремонтные и строительные работы по дальнейшему расширению инфраструктуры услуг DOST.
Было отмечено, что концепция DOST, реализованная по инициативе Первого вице-президента госпожи Мехрибан Алиевой, обеспечивает предоставление государственных социальных услуг по принципу "единого окна" с ориентацией на удовлетворённость граждан. Подчёркивалось, что модель DOST получила широкое международное признание и за прошедший период была удостоена ряда международных наград и сертификатов. Отмечено также, что интерес к концепции DOST проявляют Молдова, Узбекистан и Сербия, с которыми осуществляется обмен опытом в данной сфере.
Председатель Правления Агентства DOST Фарид Мамедов представил отчёт о деятельности Агентства за первое полугодие. В отчёте была представлена подробная информация о динамике обращений граждан, показателях качества предоставляемых услуг, инновационных цифровых решениях, внедрённых в процесс оказания услуг, а также о других направлениях деятельности Агентства.
В ходе заседания были рассмотрены результаты работы по основным направлениям деятельности Агентства, а также обсуждены его стратегические цели и приоритетные задачи.