Təltif edilmiş əməkdaşlara vəsiqələr və medallar təqdim olunub
Prezident İlham Əliyevin 23 iyun 2026-cı il tarixli Sərəncamı ilə dövlət qulluğunda səmərəli fəaliyyətinə görə təltif edilmiş Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi əməkdaşlarına vəsiqə və medalların təqdim edilməsi tədbiri keçirilib.
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev Nazirlik sistemində çalışan və dövlət qulluğunda səmərəli fəaliyyəti ilə seçilən daha bir qrup əməkdaşın “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medalı ilə təltif edildiyini bildirib.
O, dövlətimizin başçısına göstərdiyi diqqət və qayğıya, Nazirliyin əməkdaşlarının əməyini yüksək dəyərləndirdiyinə görə minnətdarlığını ifadə edib.
Nazir son illər əmək, məşğulluq, sosial müdafiə sahələrində aparılan sosial islahatların nailiyyətlərini, innovativ, rəqəmsal həllərin geniş tətbiqi işlərini, bu islahatların vətəndaş rifahının təminatına xidmət etdiyini qeyd edib. Bildirib ki, Nazirliyin fəaliyyət sahələri üzrə göstərilən xidmətlərdə vətəndaş məmnunluğunun, şəffaflığın təmin edilməsi, sosial ədalət prinsiplərinə sadiqlik hər birimizin gündəlik fəaliyyət formulu olmalıdır.
Anar Əliyev təltif edilən əməkdaşları bu münasibətlə təbrik edərək, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi sistemində çalışan dövlət qulluqçuları barədə məlumat verilib, 2018-ci ildən Nazirliyin 158 əməkdaşının ölkə Prezidentinin Sərəncamları ilə dövlət təltiflərinə layiq görüldüyü vurğulanıb.
Təltif olunmuş əməkdaşlara vəsiqələr və medallar təqdim edilib. Onlar fəaliyyətlərinə verilən yüksək qiymətə görə Prezident cənab İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını bildiriblər.

Состоялась церемония вручения удостоверений и медалей сотрудникам Министерства труда и социальной защиты населения, удостоенным государственных наград за эффективную государственную службу в соответствии с Распоряжением Президента от 23 июня 2026 года.
Министр труда и социальной защиты населения Анар Алиев отметил, что ещё одна группа сотрудников Министерства, отличившихся добросовестной работой на государственной службе, была награждена медалью "За отличие на государственной службе".
Министр выразил благодарность Президенту Ильхаму Алиеву за постоянное внимание и поддержку, а также за высокую оценку труда сотрудников Министерства.
Он отметил достижения социальных реформ, реализованных в последние годы в сферах труда, занятости и социальной защиты, подчеркнув широкое внедрение инновационных цифровых решений и их вклад в повышение благосостояния граждан. По его словам, обеспечение удовлетворённости граждан, прозрачности предоставляемых услуг и приверженность принципам социальной справедливости должны оставаться основными ориентирами в повседневной деятельности каждого сотрудника Министерства.
Анар Алиев поздравил награждённых сотрудников и пожелал им дальнейших успехов в профессиональной деятельности.
Участникам мероприятия также была представлена информация о государственных служащих, работающих в системе Министерства. Было отмечено, что с 2018 года 158 сотрудников Министерства были удостоены государственных наград в соответствии с распоряжениями Президента.
Награждённым сотрудникам были вручены удостоверения и медали. Они выразили благодарность Президенту Ильхаму Алиеву за высокую оценку их труда.