Şəhid atasının 80 illik yubileyi qeyd edilib
2 saylı Bakı DOST Mərkəzinin əməkdaşları I Qarabağ müharibəsi şəhidi Ziya Ağayevin atası Niyaz Ağayevin 80 illik yubileyini qeyd ediblər. Əməkdaşlar yubilyarı təbrik edərək ona DOST Agentliyi adından hədiyyə təqdim ediblər.
Şəhid ailələrinin rifahının daim diqqət mərkəzində saxlanıldığı, dövlət tərəfindən onların sosial müdafiəsinin gücləndirilməsi istiqamətində ardıcıl işlər aparıldığı qeyd edilib.
Görüşdə şəhid Ziya Ağayevin əziz xatirəsi yad edilib. 1994-cü ilin yanvarında könüllü olaraq cəbhəyə yollanan Ziya Ağayev aprelin 30-da Talış kəndinin müdafiəsi zamanı qəhrəmancasına şəhid olub.
Şəhid ailəsi göstərilən diqqətə görə minnətdarlığını ifadə edərək dövlətin qayğı və dəstəyini daim hiss etdiklərini vurğulayıb.

Сотрудники Бакинского центра DOST 2 отметили 80-летний юбилей Нияза Агаева, отца шехида Зии Агаева, погибшего в годы Первой Карабахской войны. Они поздравили юбиляра и вручили ему подарок от имени Агентства DOST.
Было отмечено, что благополучие семей шехидов неизменно находится в центре внимания, а государство последовательно реализует меры по усилению их социальной защиты.
В ходе встречи была почтена светлая память шехида Зии Агаева. В январе 1994 года он добровольно отправился на фронт и 30 апреля 1994 года героически погиб при обороне села Талыш.
Семья шехида выразила благодарность за проявленное внимание, подчеркнув, что постоянно ощущает заботу и поддержку со стороны государства.