Kamboca Krallığının ölkəmizdə yeni təyin olunmuş fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Sok Çeanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti DOST Agentliyini ziyarət edib.
Qonaqlar 1 saylı Bakı DOST Mərkəzində əhaliyə göstərilən xidmətlərlə tanış olublar. DOST mərkəzlərində dövlət sosial xidmətlərinin şəffaf, operativ təqdim edildiyi, bu xidmətlərdən vətəndaş məmnunluğunun 98,9 faiz təşkil etdiyi diqqətə çatdırılıb.
Daha sonra keçirilən görüşdə DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov son illərdə ölkəmizdə əmək, məşğulluq və sosial müdafiə sahələrində aparılan islahatlar, həmçinin DOST konsepsiyası barədə məlumat verib. Qeyd olunub ki, hazırda DOST mərkəzlərində 164 növ sosial xidmət “bir pəncərə” prinsipi ilə təqdim olunur.
Nümayəndə heyəti üçün DOST konsepsiyası barədə təqdimat edilib, ikitərəfli əməkdaşlığa dair fikir mübadiləsi aparılıb.

Делегация во главе с Чрезвычайным и Полномочным Послом Королевства Камбоджа в Азербайджане Сок Чеа, недавно назначенным на эту должность, посетила Агентство DOST.
Гости ознакомились с услугами, предоставляемыми населению в Бакинском центре DOST. Гости ознакомились с деятельностью центра DOST, где государственные социальные услуги предоставляются прозрачно и оперативно, а уровень удовлетворённости граждан качеством оказываемых услуг составляет 98,9%.
В ходе последующей встречи председатель Правления Агентства DOST Фарид Мамедов рассказал о реформах, реализованных в последние годы в сферах труда, занятости и социальной защиты, а также о концепции DOST. Было отмечено, что в настоящее время в центрах DOST по принципу «единого окна» предоставляются 164 вида социальных услуг.
Для членов делегации была проведена презентация концепции DOST, после чего состоялся обмен мнениями по вопросам развития двустороннего сотрудничества.