Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyində ölkəmizdə səfərdə olan Pakistan İslam Respublikasının federal təhsil və peşə hazırlığı dövlət naziri Vaciha Qəmər ilə görüş olub.
Nazir müavini Hidayət Abdullayev ölkələrimiz arasında dostluq və qardaşlıq münasibətlərinə əsaslanan əməkdaşlığın sosial sahədə də əlaqələrin genişlənməsinə imkan yaratdığını diqqətə çatdırıb.
Görüşdə əmək miqrasiyası, məşğulluq, peşə hazırlığı və insan kapitalının inkişafı sahələrində əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
Nazirliklər arasında peşə hazırlığı sahəsində əməkdaşlığa dair anlaşma memorandumunun hazırlanması ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Vaciha Qəmər peşə hazırlığı sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi və təcrübə mübadiləsinin inkişafı üçün geniş potensialın olduğunu, bu sahədə əlaqələrin genişləndirilməsində maraqlı olduqlarını bildirib.

В Министерстве труда и социальной защиты населения состоялась встреча с государственным министром федерального министерства образования и профессиональной подготовки Исламской Республики Пакистан Ваджихой Камар, находящейся с визитом в Азербайджане.
Заместитель министра Хидаят Абуллаев отметил, что сотрудничество, основанное на дружеских и братских отношениях между двумя странами, способствует расширению взаимодействия и в социальной сфере.
В ходе встречи были обсуждены перспективы сотрудничества в области трудовой миграции, занятости, профессиональной подготовки и развития человеческого капитала.
Стороны также обменялись мнениями по вопросу подготовки меморандума о взаимопонимании между министерствами о сотрудничестве в сфере профессиональной подготовки.
Ваджиха Камар отметила значительный потенциал для расширения сотрудничества и обмена опытом в области профессиональной подготовки, подчеркнув заинтересованность пакистанской стороны в дальнейшем развитии взаимодействия в этом направлении.