Dayanıqlı və Operativ Sosial Təminat (DOST) Agentliyinin İdarə Heyətinin növbəti iclası keçirilib. Onlayn formatda baş tutan görüşdə qurumun gündəliyində duran cari məsələlər müzakirə olunub.
İclasda Agentliyin struktur bölmələrinin məlumatlandırma xarakterli hesabatları dinlənilib, bir sıra sənəd layihələri təsdiq edilməsi üçün İdarə Heyətinə təqdim olunub.
Görüşdə Strategiya və məlumatların idarə edilməsi departamentinin iyun ayı üzrə, 4 saylı Bakı DOST Mərkəzinin 2026-cı ilin ilk 6 ayı üzrə fəaliyyətinə dair hesabatlar dinlənilib, bir sıra məsələlər müzakirəyə çıxarılıb.
İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov müzakirə olunan mövzular üzrə rəy və təkliflərini bildirib, müvafiq tapşırıqlar verib.

Очередное заседание Правления Агентства устойчивого и оперативного социального обеспечения (DOST) прошло в онлайн-формате.
В ходе заседания были рассмотрены информационные отчёты структурных подразделений Агентства, а также представлены на утверждение Правления проекты ряда документов.
Участники рассмотрели отчёт Департамента стратегии и управления данными за июнь, а также отчёт о деятельности Бакинского центра DOST 4 за первое полугодие 2026 года. Также был обсуждён ряд других вопросов.
Председатель Правления Фарид Мамедов высказал свои замечания и предложения по обсуждаемым вопросам и дал соответствующие поручения.