2 Avqust – Azərbaycan Kinosu Günü münasibətilə “Park Cinema”da xüsusi film nümayişi təşkil edilib. Tədbirdə DOST Agentliyinin "Gənc DOST" və "Gümüşü DOST" altproqramlarının üzvləri də iştirak ediblər.
Kino həvəskarlarının bir araya gəldiyi tədbir iştirakçıların səmimi ünsiyyəti və xatirə fotolarının çəkilməsi ilə başlayıb. Daha sonra "Tağıyev 4: Məktəb" filminin nümayişi baş tutub. Gənclər və yaşlı nəslin nümayəndələrinin birlikdə film izləməsi nəsillərarası inteqrasiya və asudə vaxtın səmərəli təşkilinə gözəl nümunə olub.
DOST Agentliyi tərəfindən könüllülər üçün sosial, mədəni və maarifləndirici tədbirlər mütəmadi olaraq təşkil edilir.
Qeyd edək ki, Ümummilli lider Heydər Əliyevin 2000-ci il 18 dekabr tarixli Sərəncamı ilə avqustun 2-si kino işçilərinin peşə bayramı - Azərbaycan Kinosu Günü kimi qeyd olunur.

По случаю 2 августа — Дня азербайджанского кино в кинотеатре Park Cinema был организован специальный кинопоказ. В мероприятии приняли участие представители подпрограмм Агентства DOST "Молодой DOST" и "Серебряный DOST".
Мероприятие, объединившее любителей кино, началось с дружеского общения участников и памятной фотосессии. Затем состоялся показ фильма "Тагиев 4: Школа". Совместный просмотр фильма молодёжью и представителями старшего поколения стал ярким примером укрепления межпоколенческого взаимодействия и содержательной организации досуга.
Агентство DOST на регулярной основе организует для своих волонтёров социальные, культурные и просветительские мероприятия.
Отметим, что 2 августа отмечается как День азербайджанского кино — профессиональный праздник работников кино, учреждённый Указом Общенационального лидера Гейдара Алиева от 18 декабря 2000 года.