Beynəlxalq Sosial Təminat Assosiasiyasının, Litva və Bolqarıstanın sosial qurumlarının rəhbərləri DOST Mərkəzi ilə tanış olublar
15 noyabr 2022, 16:05
Ölkəmizdə səfərdə olan Beynəlxalq Sosial Təminat Assosiasiyasının (BSTA) Prezidenti Məhəmməd Azman, Litvanın Sosial Təminat Qurumunun direktoru Julita Varanauskiene və Bolqarıstanın Milli Sosial Təminat Qurumunun sədri İvaylo İvanov DOST Agentliyinin 1 saylı DOST Mərkəzi ilə tanış olublar.
Prezident İlham Əliyevin 2018-ci il 9 avqust tarixli Fərmanı ilə yaradılan DOST Agentliyinin dövlət sosial xidmətlər sisteminə gətirdiyi innovativ yeniliklər barədə məlumat verilib. Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyevanın təşəbbüsü olan DOST konsepsiyasının dövlət sosial xidmətlərinin “bir pəncərə”dən, tam şəffaf, çevik, vətəndaş rahatlığı və məmnunluğu prinsipinə uyğun göstərilməsinə imkan verdiyi vurğulanıb.
Qonaqlar mərkəzdə xidmət bölmələri, xidmətlərin göstərilməsi prosesi, mərkəzdəki vahid əlaqələndirmə mərkəzi ilə tanış olublar.Onlar üçün DOST konsepsiyasına dair təqdimat edilib.
Mərakeşdə keçirilən Dünya Sosial Təminat Forumunda Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki Dövlət Sosial Müdafiə Fondu və DOST Agentliyi BSTA tərəfindən ümumilikdə üç Mükəmməllik Sertifikatı ilə təltif ediliblər.

Руководители Международной Ассоциации Социального Обеспечения, социальных учреждений Литвы и Болгарии ознакомились с центром DOST
15 ноября 2022, 16:05
Президент Международной Ассоциации Социального Обеспечения (МАСО) Мохаммад Азман, директор Агентства Социального Обеспечения Литвы Юлита Варанаускене и председатель Национального Агентства Социального Обеспечения Болгарии Ивайло Иванов посетили Центр Агентства DOST №1.
Делегации рассказали об инновациях, введенных Агентством DOST в систему государственных социальных услуг. Было подчеркнуто, что концепция DOST, инициированная президентом Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиевой, позволяет предоставлять государственные социальные услуги из “единого окна”. Где главные критерии это - прозрачность, оперативность и удовлетворенность граждан.
Гости ознакомились с сервисными подразделениями, процессом оказания услуг, единым координационным центром в центре DOST. Делегации показали презентацию концепции DOST.
На Всемирном форуме социального обеспечения, проходившем в Марокко, Государственный фонд социальной защиты и Агентство DOST при Министерстве Труда и Социальной Защиты Населения были награждены тремя сертификатами качества от МАСО.