Nazir Sahil Babayev Qəbələ rayonunda vətəndaşları qəbul edib
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev Qəbələ rayonunda Qəbələ və İsmayıllı rayonlarının sakinlərini fərdi qaydada qəbul edib.
Qəbuldan əvvəl S.Babayev və Qəbələ rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Səbuhi Abdullayev Ümummilli Liderimiz Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət ediblər.
Qəbul zamanı müraciət edən vətəndaşlardan bir hissəsi şəhid ailələrinin üzvləri və müharibə iştirakçıları olub.
Vətəndaşlar sosial təminat növləri, o cümlədən  pensiya və ünvanlı sosial yardım, müavinət, eləcə də əlillik, reabilitasiya xidmətlərinə və aktiv məşğulluq proqramlarına cəlb edilmə, mənzillə  təminat və s. məsələlərlə bağlı müraciət ediblər.
Müraciətlərin hər biri fərdi qaydada araşdırılaraq nəticəsinə əsasən tədbirlər görülüb.
Bir sıra sakinlər  müraciətləri nəzərə alınaraq reabilitasiya və sosial xidmətlərə, aktiv məşğulluq proqramlarına (özünüməşğulluq, ictimai işlər, peşə hazırlığı) cəlb olunmaları üçün qeydiyyata  alınıblar.  Sorğu xarakterli müraciətlər edən vətəndaşlara müvafiq mövzularda ətraflı izahatlar verilib.

Министр Сахиль Бабаев принял граждан в Габалинском районе
Министр труда и социальной защиты населения Сахиль Бабаев в индивидуальном порядке принял жителей Габалинского и Исмаиллинского районов в Габалинском районе.
Перед приемом С.Бабаев и глава исполнительной власти Габалинского района Сабухи Абдуллаев посетили памятник нашему общенациональному лидеру Гейдару Алиеву.
Среди обратившихся во время приема граждан были члены семей шехидов и участников войны.
Граждане обратились по вопросам связанные с различными вида социального обеспечения, включая пенсию и адресную социальную помощь, пособиями, а также с инвалидностью, участием в реабилитационных услугах и программах активной занятости, жильем и т. д.
Каждое обращение расследовалось в индивидуальном порядке и по результатам принимались меры.
Ряд жителей зарегистрированы для участия в реабилитационных и социальных услугах, программах активной занятости (самозанятость, социальная работа, профессиональное обучение) на основании их запросов. Гражданам, обратившимся с вопросами, были даны подробные разъяснения по актуальным темам.