Postmüharibə dövründə şəhid ailələrinin üzvləri və müharibə iştirakçılarından ibarət 16,2 min şəxs aktiv məşğulluq, o cümlədən 9,3 min şəxs özünüməşğulluq proqramlarına cəlb olunub.
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev və Qəbələ rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Səbuhi Abdullayev özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində Qəbələdə şəhid atası və müharibə veteranı üçün yaradılmış kiçik təsərrüfatlara baxış keçiriblər.
44 günlük Vətən müharibəsinin şəhidi Qurbanov İsmayıl Yaşar oğlunun atası Qurbanov Yaşar Cumar oğluna ötən il özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində avadanlıqlar verilməklə onun üçün avtoçilingərlik üzrə kiçik təsərrüfat yaradılıb.
Digər rayon sakını, müharibə veteranı Qayıblı Pərviz Şahid oğlu isə proqram çərçivəsində avadanlıqlarla təmin edilərək, onun üçün qapı və pəncərə istehsalı sexi qurulub.
Y.Qurbanov və P.Qayıblı şəhid ailələri və müharibə iştirakçıları ilə bağlı sosial dəstək tədbirlərindən, kiçik təsərrüfatlarını qurmaları üçün göstərilən dəstəkdən razılıqlarını bildirib, qayğı ilə əhatə olunduqlarına görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını ifadə ediblər.
Postmüharibə dövründə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən həyata keçirilən sosial dəstək proqramı çərçivəsində şəhid ailələrinin üzvləri və müharibə iştirakçılarından ibarət 121 min şəxsə 257 min xidmət göstərilib. Onlardan 16,2 min şəxs aktiv məşğulluq, o cümlədən 9,3 min şəxs özünüməşğulluq proqramlarına cəlb olunub.

В Габале состоялся осмотр хозяйств, созданных для отца шехида и ветерана войны
В послевоенный период активной трудовой деятельностью было привлечено 16,2 тыс. человек, в том числе членов семей шехидов и участников войны, в том числе 9,3 тыс. человек по программам самозанятости.
Министр труда и социальной защиты населения Сахиль Бабаев и глава исполнительной власти Габалинского района Сабухи Абдуллаев осмотрели малые фермерские хозяйства, созданные для отца-шехида и ветерана войны в Габале в рамках программы самозанятости.
В рамках программы самозанятости отцу шехида 44-дневной Отечественной войны Гурбанова Исмаила Яшар оглы, Гурбанову Яшару Джумар оглы  было передано оборудование.
Другому жителю района, ветерану войны Гайыблы Парвизу Шахид оглы в рамках программы было предоставлено оборудование. Для него был создан цех по изготовлению дверей и окон.
Я.Гурбанов и П.Гайыбли выразили удовлетворение мерами социальной поддержки семей шехидов и участников войны, оказанной им поддержкой в создании их мелких фермерских хозяйств, а также выразили признательность Президенту Ильхаму Алиеву за то, что они окружены заботой.
В послевоенный период в рамках реализуемой Министерством труда и социальной защиты населения программы социальной поддержки населения оказано 257 тысяч услуг 121 тысяче человек, в том числе членам семей шехидов и участников войны. Из них к активной занятости привлечено 16,2 тыс. человек, в том числе по программам самозанятости 9,3 тыс. человек.