Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev Şirvan şəhərində həmin şəhərin və Hacıqabul rayonunun sakinlərini qəbul edib.
Qəbuldan əvvəl S.Babayev və Şirvan şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı İlqar Abbasov Ümummilli Liderimiz Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət ediblər.
Qəbul zamanı müraciət edənlər arasında şəhid ailələrinin üzvləri və müharibə iştirakçıları da olub. Onların sosial vəziyyətləri öyrənilib, müraciətləri ilə əlaqədar müvafiq sosial dəstək tədbirlərinin görülməsi təmin edilib.
Həmçinin müraciət edən digər vətəndaşların müraciətləri fərdi qaydada araşdırılaraq nəticəsinə əsasən tədbirlər görülüb. Müraciətlər əsasən pensiya və ünvanlı sosial yardım, müavinət, əlillik, reabilitasiya xidmətlərinə, özünüməşğulluq və digər aktiv məşğulluq proqramlarına cəlb edilmə, mənzillə təminat və s. məsələlərlə bağlı olub.
Vətəndaşların müraciətləri nəzərə alınaraq onların aktiv məşğulluq proqramlarına (özünüməşğulluq, ictimai işlər, peşə hazırlığı), sosial və reabilitasiya xidmətlərinə, sosial dəstək tədbirlərinə cəlb olunmaları üçün qeydiyyatı aparılıb.
Bir sıra müraciətlər sorğu xarakterli olub və bununla bağlı vətəndaşlara müvafiq mövzularda ətraflı izahatlar verilib.

Министр Сахил Бабаев принял граждан в городе Ширван
Министр труда и социальной защиты населения Сахил Бабаев принял жителей Ширвана и Гаджигабульского района в городе Ширван.
Перед приемом С. Бабаев и глава исполнительной власти города Ильгар Аббасов посетили памятник нашему общенациональному лидеру Гейдару Алиеву.
Среди заявителей на приеме были члены семей шехидов и участников войны. Изучено их социальное положение и приняты соответствующие меры социальной поддержки в связи с их обращениями.
Также в индивидуальном порядке расследовались заявления других обратившихся граждан и по результатам принимались меры. Обращения в основном были связаны с пенсионной и адресной социальной помощью, пособием, инвалидностью, вовлечением в реабилитационные услуги, самозанятостью и другими программами активной занятости.
Учтены и зарегистрированы обращения граждан на участие в программах активной занятости (самозанятость, социальная работа, профессиональное обучение), социально-реабилитационное обслуживание, меры социальной поддержки.
Ряд обращений носил запросный характер, в связи с чем гражданам были даны подробные разъяснения по соответствующим темам.