DOST Xidmətləri departamentinin Xidmətlərin monitorinqi şöbəsinin müdiri Natiq Qaçayev “DOST mərkəzlərinin texnoloji avadanlıqlar ilə təminatı üzrə normativlərə dair Prosedur”, “DOST mərkəzləri tərəfindən evdə (səyyar) sosial xidmətlərin göstərilməsinə dair Prosedur” və “DOST mərkəzlərinin sosial xidmətçilərinin fəaliyyətinə dair Prosedur”un təsdiq edilməsi üçün İdarə Heyətinə təqdim edib.
Hüquq departamentinin müdir müavini Aydan Salıfova “İnteqrəedilmiş Menecment Sistemi (İMS) və hüquqi aktların icrasına nəzarət proseduru”, həmçinin Agentliyin bəzi departamentlərinin Əsasnamələrinin təsdiq edilməsi üçün məruzə edib.
DOST Xidmətləri departamentinin Sosial müdafiə üzrə xidmətlərin təşkili şöbəsinin aparıcı mütəxəssisi Nail Məmmədov “DOST” mərkəzlərinin 2023-cü ilin yanvar ayı üzrə fəaliyyətlərinin yekunlarına dair hesabat təqdim edib.

Состоялось очередное заседание Правления Агентства DOST
Начальник отдела мониторинга услуг Департамента услуг DOST Натик Гачаев представил на утверждение Правлению «Порядок нормативного обеспечения центров DOST технологическим оборудованием», «Порядок предоставления центрами домашних (мобильных) социальных услуг DOST» и «Порядок деятельности социальных работников центров DOST».
Заместитель директора юридического отдела Айдан Салифова выступила с докладом по «Интегрированной системе управления (ИСУ) и порядку контроля за исполнением правовых актов», а также об утверждении Положений некоторых отделов Агентства.
Ведущий специалист отдела организации службы социальной защиты Департамента услуг DOST Наиль Мамедов представил отчет о результатах деятельности центров «DOST» за январь 2023 года.