Nazir Sahil Babayev Qusar rayonunda vətəndaşları qəbul edib
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev Qusar rayonunda Qusar və Quba rayonlarının sakinlərini fərdi qaydada qəbul edib.
Qəbuldan əvvəl S.Babayev və Qusar rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Şair Alxasov Ümummilli Liderimiz Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət ediblər.
Qəbul zamanı müraciət edənlər arasında şəhid ailələrinin üzvləri və müharibə iştirakçıları da olub.
Vətəndaşlar aktiv məşğulluq proqramlarına cəlb olunmaq, ünvanlı sosial yardım, pensiya hüquqlarının müəyyən olunması, əlillik və reabilitasiya, mənzillə  təminat və s. məsələlərlə bağlı müraciət ediblər. Hər bir müraciət fərdi qaydada araşdırılaraq nəticəsinə əsasən tədbirlər görülüb. Sorğu xarakterli müraciətlər edən vətəndaşlara müvafiq mövzularda ətraflı izahatlar verilib.
Müraciətləri nəzərə alınaraq sakinlər aktiv məşğulluq proqramlarına, o cümlədən özünüməşğulluq, ictimai işlər proqramlarına cəlb olunmaları, reabilitasiya xidmətləri ilə əhatə olunmaları və s. məqsədilə qeydiyyata alınıblar.

Министр Сахил Бабаев принял жителей в Гусарском районе
Министр труда и социальной защиты населения Сахил Бабаев принял жителей Гусарского и Губинского районов в индивидуальном порядке.
Перед приемом С. Бабаев и глава Исполнительной власти Гусарского района Шаир Алхасов посетили памятник нашему общенациональному лидеру Гейдару Алиеву.
Среди обратившихся на приеме были члены семей шехидов и участников войны.
Граждане обратились с такими вопросами, как привлечение к активным программам занятости, адресная социальная помощь, определения пенсионных прав, инвалидности и реабилитации, обеспечение жильем и т.д. Каждая заявка рассматривалась индивидуально, и по результатам принимались меры. Гражданам, обратившимся с вопросами, были даны подробные разъяснения по актуальным темам.