Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov şəhid Yusif Budaqovun ailəsini ziyarət edib.
Vətən müharibəsində şücaətlər göstərən Yusif Budaqov Prezident İlham Əliyevin Sərəncamları ilə “Vətən uğrunda”, “Füzulinin azad olunmasına görə” və “Xocavəndin azad olunmasına görə” medalları ilə təltif edilib.
Ailə ilə söhbət zamanı şəhidin keçdiyi şərəfli döyüş yolundan bəhs olunub, onun xatirəsinin əbədi olaraq yaşayacağı vurğulanıb.
Bildirilib ki, Yusif Budaqovun ailəsinə dövlətimiz tərəfindən daim diqqət və qayğı göstərilir. Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən mənzillə təmin olunan şəhid ailəsinə sosial ödənişlər də təyin edilib. Bundan başqa ailə məşğulluq tədbirləri ilə də əhatə olunub.

Председатель правления агентства DOST навестил семью шехида Юсифа Будагова.
Председатель правления агентства DOST при Министерстве труда и социальной защиты населения Фарид Мамедов посетил семью шехида Юсифа Будагова.
Юсиф Будагов, проявивший доблесть в Отечественной войне, Распоряжениями Президента Ильхама Алиева награжден медалями «За Родину», «За освобождение Физули» и «За освобождение Ходжавенда».
В беседе с семьей говорилось о славном пути шехида и подчеркивалось, что память о нем будет жить вечно.
Сообщалось, что семья Юсифа Будакова находится на постоянной опеке нашего государства. Министерство труда и социальной защиты населения также назначило социальные выплаты семье шехида, которые были обеспечены жильем. Кроме того, на семью также распространяются меры занятости.