Serbiya nümayəndə heyəti 1 saylı Bakı DOST Mərkəzində olub
Ölkəmizdə səfərdə olan Serbiyanın Novi Pazar şəhərinin meri Nihad Bişevaçın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 1 saylı Bakı DOST Mərkəzində olub.
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini Hidayət Abdullayev DOST konsepsiyası barədə nümayəndə heyətinə məlumat verib.
Prezident İlham Əliyevin 2018-ci il 9 avqust tarixli Fərmanı ilə yaradılan DOST Agentliyinin və DOST mərkəzlərinin dövlət sosial xidmətləri sisteminə gətirdiyi innovativ yeniliklər diqqətə çatdırılıb.
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevanın təşəbbüsü olan DOST konsepsiyasının sosial sahə üzrə xidmətlərin “bir pəncərə”dən, şəffaf, çevik, vətəndaş məmnunluğu prinsipinə uyğun qurulmasına imkan yaratdığı vurğulanıb.
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov DOST mərkəzlərinin fəaliyyəti barədə qonaqlara məlumat verib. Daha sonra keçirilən görüşdə Serbiya nümayəndə heyəti üçün DOST konsepsiyasına dair təqdimat edilib. DOST Mərkəzlərində ötən dövrdə 1,5 milyona yaxın vətəndaşa xidmət göstərildiyi, DOST konsepsiyasının beynəlxalq uğurları qeyd olunub.
Nazirliyin tabeliyindəki DOST Rəqəmsal İnnovasiyalar Mərkəzinin direktor müavini Orxan Salahov elektron xidmətlərlə bağlı təqdimatla çıxış edib. Təqdimatda ölkəmizdə dövlət sosial xidmətlərinin elektron müstəvidə, həmçinin proaktiv qaydada, vətəndaş məmnunluğuna uyğun qurulması üçün aparılan işlər, bu sahədə əldə olunan nailiyyətlər əksini tapıb.

Делегация Сербии посетила Бакинский центр DOST №1
Делегация во главе с мэром города Нови-Пазар, Сербия, Нихатом Бишевацем, находящимся с визитом в нашей стране, посетила Бакинский центр DOST №1.
Заместитель министра труда и социальной защиты населения Хидаят Абдуллаев проинформировал делегацию о концепции DOST.
Были доведены до внимания инновации, внесенные в систему государственных социальных услуг Агентством и центрами DOST, созданными Указом Президента Ильхама Алиева от 9 августа 2018 года.
Было подчеркнуто, что концепция DOST, выдвинутая по инициативе первого вице-президента Мехрибан Алиевой, позволила наладить услуги в социальной сфере из «единого окна», прозрачно, гибко и в соответствии с принципом удовлетворенности граждан.
Председатель правления Агентства DOST при Министерстве труда и социальной защиты населения Фарид Мамедов проинформировал гостей о деятельности центров. На последующем заседании для сербской делегации была показана презентация концепции DOST. Центры DOST за прошедший период обслужили почти 1,5 млн граждан. Отмечены международные успехи концепции.
С докладом об электронных услугах выступил заместитель директора Центра цифровых инноваций DOST при министерстве Орхан Салахов. В презентации были отражены проведенная работа по налаживанию государственных социальных услуг в нашей стране на электронном уровне, а также в инициативном порядке, по удовлетворенности граждан, и достижения, достигнутые в этой области.