Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev Şabran rayonunda Şabran və Siyəzən rayonlarının sakinlərini qəbul edib.
Qəbuldan əvvəl Sahil Babayev və Şabran rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Asif Hüseynov Ümummilli Liderimiz Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət ediblər.
Qəbul zamanı vətəndaşların sosial təminat növlərinə hüququn müəyyən olunması, məşğulluğun təminatı, özünüməşğulluq proqramına cəlb edilmə, əlillik və reabilitasiya, mənzil və avtomobillə təminat və s. məsələlərə dair müraciətləri dinlənilib.
Müraciət edənlər sırasında şəhid ailələrinin üzvləri və müharibə iştirakçıları da olub.
Müraciətlərin hər biri fərdi qaydada araşdırılıb və nəticəsinə uyğun tədbirlər görülüb. Vətəndaşlar sosial müdafiə və aktiv məşğulluq proqramlarına, o cümlədən özünüməşğulluq, ictimai işlər proqramlarına, reabilitasiya xidmətlərinə cəlb edilmələri üçün qeydiyyata alınıblar.
Bir sıra şəxslərə sorğu xarakterli müraciətlərinə uyğun olaraq müvafiq mövzularda izahatlar verilib.

Министр труда и социальной защиты населения Сахил Бабаев принял жителей Шабранского и Сиязанского районов в Шабранском районе.
Перед приемом Сахил Бабаев и глава исполнительной власти Шабранского района Асиф Гусейнов посетили памятник нашему общенациональному лидеру Гейдару Алиеву.
Во время приема была выслушаны обращения по таким направлениям, как: определение права на виды социального обеспечения, гарантии занятости, участие в программе самозанятости, инвалидность и реабилитация, обеспечение жильем и автомобилем и т.д.
Среди заявителей были члены семей шехидов и участников войны.
Каждое из обращений расследовалось в индивидуальном порядке и по результату принимались меры. Граждане зарегистрировались для включения в программы социальной защиты и активной занятости, включая самозанятость, программы общественных работ и реабилитационные услуги.