DOST Agentliyinin nümayəndə heyəti “31-ci Avropa Sosial Xidmətlər Konfransı” çərçivəsində təşkil edilən sərgidə iştirak edib. Sərgidə Avropa İttifaqı ölkələri, Birləşmiş Krallıq və Azərbaycan tərəfindən sosial xidmətlər sahəsini əhatə edən 15 layihə və model təqdim olunub.
DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov və Agentliyin DOST Xidmətləri departamentinin müdiri Aygün Musayeva DOST modeli barədə ətraflı məlumat veriblər. “Könullü DOST” proqramı, DOST İndeksi və digər proqramlar iştirakçılar tərəfindən maraqla qarşılanıb.

Делегация Агентства DOST приняла участие в выставке, организованной в рамках «31-й Европейской конференции социальных служб». На выставке было представлено 15 проектов и моделей, охватывающих сферу социальных услуг, из стран Евросоюза, Великобритании и Азербайджана.
Председатель правления агентства DOST Фарид Мамедов и начальник отдела услуг агентства DOST Айгюн Мусаева подробно рассказали о модели DOST. Программы «Волонтёр DOST», Индекс DOST и другие программы были с интересом восприняты участниками.
Следует отметить, что в конференции, проходящей в городе Мальмё (Швеция) принимают участие 670 представителей из 40 стран.