5 saylı Bakı DOST Mərkəzində bir qrup imtiyazlı şəxsə sanatoriya-kurort putyovkaları (yollayışları) təqdim olunub.
Sosial Xidmətlər Agentliyi ilə birgə keçirilən tədbirdə Bakı şəhərinin Xətai və Nəsimi rayonlarında qeydiyyatda olan 14 nəfər vətəndaş “Möcüzəli Naftalan Sağlamlıq Mərkəzi” sanatoriyası üzrə sanatoriya-kurort putyovkaları ilə təmin olunublar.
Sanatoriya-kurort putyovkaları Nazirlər Kabinetinin müvafiq qərarı ilə təsdiq olunmuş qaydalara uyğun olaraq işləməyən əlilliyi olan şəxslər, 18 yaşınadək əlilliyi müəyyən edilmiş uşaqlar, İkinci Dünya Müharibəsi iştirakçıları, şəhid ailəsi statusu almış ailənin üzvü olan işləməyən şəxslər, Çernobıl AES-də qəzanın nəticələrinin köçürmə zonasında ləğv edilməsində iştirak etmiş işləməyən vətəndaşlar, qəyyumun (himayəçinin) ailəsində, dövlət və qeyri-dövlət müəssisələrində təlim-tərbiyə olunan, valideynlərini itirmiş və valideyn himayəsindən məhrum olmuş uşaqlar və fövqəladə hallarda insanların xilas edilməsində və tibb yardım göstərilməsində iştirak edərkən ziyan çəkmiş vətəndaşlara növbəlilik qaydasında verilir.

В Бакинском центре DOST №5 Группе привилегированных лиц были представлены путевки в санаторно-курортные учреждения.
На мероприятии, проведенном совместно с Агентством социальных услуг, 14 гражданам, зарегистрированным в Хатаинском и Насиминском районах города Баку, были вручены санаторно-курортные путевки в санаторий «Чудесный оздоровительный центр Нафталан».
Санаторно-курортные путевки предоставляются в соответствии с утвержденными правилами, устанавливаемыми решением Кабинета Министров, лицам с инвалидностью, не работающим в соответствии с установленными правилами, детям, инвалидность которых установлена до достижения ими 18 лет, участникам Второй Мировой войны, неработающим лицам, являющимся членами семей шехидов, неработающим гражданам, принимавшим участие в ликвидации последствий аварии на Чернобыльской АЭС в зоне переселения, лицам, воспитываемым в семье опекуна (попечителя), и детям, находящимся под опекой государства и негосударственных учреждений, понесшим ущерб при участии в спасательных операциях и оказании медицинской помощи в чрезвычайных ситуациях, а также лицам, потерявшим родителей и лишившимся родительского попечения, с предоставлением приоритета.